eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Znovuzrozený Kadlec nebo slabé Teplice? Může Spartě ještě pomoci?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Tomáš Benda, Topstory 🕔27.9.2017

Kadlec předvedl proti Teplicím výborný výkon.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Kdyby se na začátku září objevil zahraniční zájemce, který by pětadvacetiletému útočníkovi nabídl solidní podmínky, asi by se s ním na Letné rozloučili. Stramaccioni s ním nepočítal, v přípravě ho často brzy střídal nebo nestavěl vůbec a dusil ho. Byl pro něj útočníkem číslo čtyři, ale pak mu dal šanci v derby a naposledy s Teplicemi a probudil ho. Ti sparťané, kteří zrovna netrucují, se radují, že mají svého starého dobrého Vencu zpět a Stramaccioni má v kádru dalšího „kámoše“.

Ještě před dvěma týdny byl na odpis, jenže kouč tak nějak tušil, jaký obraz hry nabídne pražské derby a že největší přednosti Davida Lafaty při hře na brejky asi dokonale nezužitkuje. Postavil tedy Kadlece, který na obránce soupeřů může svou rychlostí platit, přestože v derby to ještě úplně neprokázal. Málem. Jednou stačilo pár centimetrů a mohl jít od půlky sám na Laštůvku nebo mohla přijít červená pro Bořila a příjemná přesilovka pro Spartu. Byly na něj dva drsné fauly a makal, jezdil, ale…

V derby to Kadlecovi ještě nevyšlo a důvěru trenérovi nesplatil ničím hmatatelným, přesto se probudil. A o to zřejmě šlo. Ať už to bylo od Stramaccioniho úmyslné nebo ne, hodit kovaného sparťana v takovém psychickém rozpoložení a za takové situace, ve které se celý klub aktuálně potácí, do největšího zápasu sezony je buď naprosto geniální, nebo úplně bláznivé. Stramaccionimu to vyšlo a Kadlec mu hned v následujícím zápase vystřílel tři body proti Teplicím, mdlým Teplicím.

Celý zápas dřel, jako jsme ho už dlouho neviděli, proháněl obránce, jezdil po zadku a odměnou mu byly dva zdánlivě snadné góly. Takové ty, které většinou dává David Lafata a které si ještě dva týdny zasněně nepřehráváte v hlavě, ale přitom mají stejnou hodnotu jako šibenice z pětadvaceti. A že se soupeř zrovna nepotýká s formou, v poháru sotva přešel přes soupeře ze třetí i druhé ligy a naposledy doma bez branek remizoval s Bohemkou? To hráče nezajímá a jeho psychiku to po dvou gólech nijak nesráží. Kadlec je nahoře a fanoušky si získal zpět.

„Venca je zpět.“ „Za mě dneska znovuzrozený Venca největší dříč a nejlepší hráč zápasu,“ a podobné komentáře sparťanských fanoušků jste mohli číst na facebooku. Někteří si všimli, že jeho dvougólovému představení výrazně pomohly Teplice svou bezmocností, ale nadšení převládalo. „Za všechny rozumné sparťany musím podotknout, že je to hlavně Stramaccioniho zásluha, že se Venca tak probral,“ napsal jeden z fandů, a tak nějak se s ním musí souhlasit, ať už to Stramaccioni takhle zamýšlel, či nikoliv. „Měl jsem s ním dva tři důrazné pohovory, protože jsem věděl, že je to dobrý hráč, ale nechová se tak,“ říkal po zápase v naději, že vše je zapomenuto. „Až když v tréninku začal pracovat na sto procent a ukázal, co v něm je, tak mě donutil, abych jej postavil do základní sestavy. Dovolím si tvrdit, že postupně se mezi námi utvořil dobrý vztah. I díky tomu se dostal tam, kde je,“ dodal.

„Je to otočka o 180 stupňů, ale nikdo neříká, že se to nemůže opět změnit. Musím dál jet v tomhle nastaveném modu a nepolevit,“ hlásá znovuzrozený Kadlec. Dva góly v jednom utkání dal naposledy před rokem Interu Milán a od té doby i vinou zranění herně i střelecky strádal. Tohle ho nakopne.

Kadlec je výborný fotbalista, jehož největší problém nikdy neležel na hřišti, nebyl v nohách, ve špatné technice, rychlosti, střele nebo vytrvalosti. Byl jen v hlavě, a pokud s ním bude trenér správně mluvit a situace v klubu se alespoň trochu uklidní, Kadlec ještě klidně může letos Spartu dovést k titulu. Historie nás učí, že ztráta deseti bodů po osmi kolech nic neznamená.

-red-

(zdroj fotky: facebook.com/ACSpartaPraha)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace