eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Změní se verdikty FAČR? Polovina členů Sboru rozhodců, bývalé arbitrážní komise, neměla platné členství!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔27.10.2017

Polovina členů Sboru rozhodců neměla platné členství!

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – O sporech mezi hráči a kluby, mezi funkcionáři a kluby či mezi kluby navzájem donedávna rozhodovala arbitrážní komise FAČR, od poslední valné hromady je to podle nových stanov FAČR tzv. Sbor rozhodců. Tedy jakýsi nejvyšší fotbalový soud. Zajímavě až skandálně se proto jeví dopis, který minulý týden rozeslal svým členům sekretář tohoto Sboru rozhodců FAČR Daniel Slanina. Redakce efotbal.cz ho dostala k dispozici. Z dopisu vyplývá, že více než polovina tohoto důležitou asociačního orgánu nebyla nebo stále dosud ještě není členem FAČR! Přesto mohli rozhodovat o zásadních záležitostech členů FAČR.

„Z pověření předsedy Sboru rozhodců byla ve spolupráci s úsekem členských práv provedena kontrola členství členů Sboru rozhodců, což je povinnost, kterou ukládají Stanovy FAČR. Při této kontrole bylo zjištěno, že platné členství má pouze patnáct z jednatřiceti členů Sboru rozhodců. V návaznosti na tuto skutečnost apeluji na ty, jichž se to týká, aby tento svůj nedostatek do konce týdne napravili a členství si zajistili (v drtivé většině případů jde o to, že si dotyční členství zajistili při zápise do seznamu členů Sboru rozhodců, ale již si ho v následujících letech neprodloužili). V opačném případě by muselo být přikročeno k tomu, že budou ze seznamu Sboru rozhodců vyškrtnuti.V případě, že si svým statusem nejste jisti, neváhejte mě, prosím, kontaktovat. Bližší informace o prodloužení členství naleznete zde,“ napsal 17. října 2017 členům Sboru rozhodců FAČR jeho sekretář Daniel Slanina.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace