eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zmatený Limberský: Chtěl volit Okamuru, fandil ODS… Vízek první mezi Sportovci

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Pavel Procházka, Topstory 🕔25.10.2017

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – S volbami a sportovci je to někdy docela zábava. Bývalá hvězda AC Milán George Weah, dosud jediný africký držitel Zlatého míče (ten obdržel v roce 1995, kdy byl zvolen i nejlepším fotbalistou roku podle FIFA), by se ovšem mohl stát prezidentem Libérie. V roce 2005 se mu to ještě nepovedlo, ale nyní v této západoafrické vyhrál první kolo voleb.

Nejlepší fotbalista všech dob Brazilec Pelé býval v devadesátých letech zase ve své zemi ministrem sportu. A v Česku? I tady pronikli o víkendu sportovci do poslanecké sněmovny – konkrétně hokejový gólman Milan Hnilička (ANO) či skokan na lyžích Jakub Janda (ODS), jehož starší skokanský kolega Pavel Ploc (ČSSD) naopak parlamentní lavice opouští. Co fotbalisté? Ti především pobavili svou přítomností na kandidátkách hnutí „Sportovci“ svérázného exsenátora za ODS Vlastimila Sehnala, o které někteří ani pořádně nevěděli (Horst Siegl) či se proti ní dokonce hlasitě bouřili (Petr Rada). Ovšem mediální fotbalovou hvězdou parlamentních voleb 2017 se stala poněkud zmatená opora Viktorie Plzeň David Limberský.

Ten se totiž nejprve o víkendu pochlubil na Instagramu snímkem volebního lístku Okamurovy SPD s nápisem „Zkouším, novou krev… souhlas?“ (viz přiložený snímek). Okamžitě sklidil na sociálních sítích bouři odporu typu hlášek „blbec je blbec a blbcem zůstane“. S chutí to zveřejnil i Nedělní Blesk, server expres.cz ad.

Limberský se tohoto ohlasu nejspíš lekl, takže později v anketě Blesku.cz sdělil: „Fandil jsem ODS, ale chtěl bych je vidět výš. Naopak ANO má z mého pohledu moc velkou sílu. Takže celkově příliš spokojený nejsem.“

O SPD ani slovo.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace