eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zlínský Srb Vukadinovič exkluzivně: Sparta na mě nemohla čekat, v Evropě jsme doplatili na nezkušenost

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Reprezentace, Rozhovory, Rozhovory Jana Hlocha, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.2.2018

Vukadinovič momentálně hostuje ve Zlíně ze Sparty.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR – Své první angažmá v Česku si odbyl v druholigovém Sezimově Ústí. Jeho další kroky mířily do Jablonce, tam se ale nikdy výrazněji neprosadil. Na vině bylo i vážné poranění ledviny, která mu nakonec musela být odebrána. Šanci mu dal nakonec Fastav Zlín, kde se na podzim předloňského roku stal nejlepším nahrávačem ligy! Zájem o něj měla Slavia, nakonec to ale vyšlo až v létě do Sparty. Další scénář? Na pražské Letné se do kádru nedostal, a tak zamířil na roční hostování zpět na tu zlínskou. Řeč je pochopitelně o 27letém srbském záložníkovi Vukadinovi Vukadinovičovi, který poskytl exkluzivní rozhovor HATTRICK.cz a eFotbal.cz. O čem všem hovořil?

Co říkáte na současnou devátou příčku v ligové tabulce? Je zisk jednadvaceti bodů reálným odrazem toho, co se během letošní sezony děje na hřišti?

Úplně spokojení určitě nejsme. Ale když vezmu to, že jsme se poprvé setkali s Evropskou ligou, do toho tu ještě byla domácí liga s pohárem, tak to nebylo jednoduché. Těch bodů mohlo být samozřejmě více, ale i méně, takže dejme tomu. Teď je tu však druhá část. Doufám, že na ni vlítneme a ten bodový zisk bude lepší.

S kým jste odehráli na podzim nejlepší duel? Nabízí se ten proti pražské Slavii, kdy jste vy sám těsně před koncem zajistil z penalty bod za remízu 1:1.

Ano, to byl dobrý zápas před vyprodaným stadionem. Slavia byla výborným soupeřem, prohrávali jsme, těsně před koncem jsme pak srovnali. Ještě tam byly i další šance, mohli jsme to zvrátit úplně. Musím říci, že z naší strany to bylo dobré. Ale těch zápasů bylo určitě více. Za zmínku stojí ten se Spartou, kdy jsme na konci srovnali na 2:2, v Plzni jsme těsně prohráli…

Jeden vstřelený gól, dva získané body a poslední místo, taková je zlínská bilance během premiérové účasti v Evropské lize. Předvedli jste v Evropě vaše maximum, nebo to mohlo být i o něco lepší?

Vždy to může být lepší. Myslím si, že jsme nejvíce doplatili na nezkušenost. Troufnu si říct, že jsme byli dobrým soupeřem pro každý tým, s nímž jsme hráli. Nechci říct vyrovnaným, ale dobrým. Kolik nám chybělo k tomu porazit doma Kodaň… To byl velký úspěch. Soupeři uměli potrestat naše chyby, které jsme dělali. My se naopak hodně nadřeme na gól nebo i na samotnou šanci. Pro všechny tady v klubu je to ale velká zkušenost, že jsme si mohli zahrát tak úžasnou soutěž, jakou Evropská liga je.

Zlín hrál na podzim tři soutěže, představil se i v Evropské lize.

Jak hodnotíte zimní přípravu Fastavu? Je tým dobře naladěn na start druhé poloviny HET ligy?

Domnívám se, že ta příprava proběhla pozitivně. I ti soupeři, které jsme měli, byli kvalitní. Jak v Turecku, tak i tady. Tým v podstatě zůstal skoro pohromadě, odešli jen kluci, kteří toho neodehráli tolik. Sedlo si to daleko lépe než v létě. Jsme spolu déle, proto věřím, že ta příprava splnila účel a na jaro jsme připravení.

Vy sám jste dal gól proti Opavě i bulharské Sofii, s individuálními výkony tak panuje spokojenost?

Já jsem hlavně rád, že jsem tu přípravu mohl absolvovat celou, vyhýbala se mi zranění. Samozřejmě za každý gól jsem rád, i na tréninku. Myslím si, že jsem se připravil dobře. Věřím tomu, že na jaro jsem nachystaný. Uvidíme, jaké ty výkony budou v lize.

S jakým cílem Ševci vkročí do jarní části HET ligy? Je reálné atakovat příčky zajišťující předkolo Evropské ligy?

Tohle bych zatím neříkal. Máme své vlastní cíle, které jsme si řekli v kabině, a tam také zůstanou. Chceme hrát každý zápas naplno a chceme ho vyhrát. Uvidíme, kam nás to na jaře dovede. Je tam navíc ještě i pohár, ten také budeme brát vážně, protože moc dobře víme, co nám loni přinesl.

Zlín zahájil jaro na domácí půdě proti sousedovi v tabulce – pražské Dukle (1:1). Co na svého sobotního soupeře říkáte?

Dukla je stabilní prvoligový tým. Má nějaký specifický způsob hry, který v Česku moc týmů nehraje. Byl to první zápas po přípravě, nebylo to jednoduché.

Svého rozhodnutí odejít do Sparty Vukadin nelituje.

Jak zpětně hodnotíte své rozhodnutí odejít do pražské Sparty? Považujete to i nyní za správný krok?

Považuji to za správný krok, ničeho nelituju. Ta zkušenost pro mě byla velká, přestože jsem tam byl zatím jen chvíli. Pořád jsem hráčem Sparty a uvidíme, jak se to vyvine dál.

Dal vám vůbec italský trenér Andrea Stramaccioni dostatek prostoru k tomu se ukázat?

Začal jsem dobře, v přípravě se mi dařilo. Pak přišlo zranění v Rakousku v přáteláku, na čtyři měsíce jsem z toho vypadl. Následně přišli jiní borci, Sparta nemohla čekat na mě. Valila se na ni kvalifikace Evropské ligy, i domácí liga už byla za dveřmi. Letní příprava je kratší, přišli tam jiní hráči a na mě už prostě nezbylo místo.

Není žádným tajemstvím, že o vás tehdy kromě Sparty usilovala i Slavia. Proč to v lednu do Slavie nevyšlo a v létě do Sparty ano?

Tady ve Zlíně jsme tehdy měli super podzim. Byla tu šance dostat se do Evropy, získat pro klub historický úspěch. Se Zdeňkem Grygerou jsme se nakonec rozhodli, že mě ještě podrží a v létě mi ten přestup umožní. Tak jsme byli domluveni. Tím pádem to v zimě padlo, ale v létě už mi nedělali problémy.

Co bude s Vukadinovičem v létě?

Hostování máte do konce června, pak by měl následovat návrat do Sparty. Těšíte se, až se znovu poperete o šanci na Letné? Nebo byste raději zůstal ve Zlíně?

To nevím. Nechci přemýšlet, co bude v létě. Teď se soustředím na Zlín a na ligu. Chci podávat co nejlepší výkony. Kdybych se dostal do té formy, kterou jsem měl předtím, možná bych se o tu šanci mohl porvat. Nechci to ale nějak komentovat, chci se soustředit jen na ligu.

Váš zájem o reprezentování Česka stále pokračuje? Dočkáme se jednou Vukadina Vukadinoviče v dresu českého národního týmu?

To je dobrá otázka. (úsměv) Jak jsem říkal kdysi dříve, pro každého hráče je čest reprezentování nějaké země, to samé platí pro mě. Nebránil bych se tomu, ale myslím si, že teď k tomu mám daleko. Hlavně chci dát do kupy věci, co se týkají občanství, protože už to trvá nějakou dobu. Ty zákony se různě mění, uvidíme, jak to bude.

Jak často se vídáte s mladším bratrem Miljanem? Sledoval jste jeho výkony v Mladé Boleslavi?

Teď jsme byli měsíc spolu doma, takže jsem rád, že jsem mohl vidět jak bráchu, tak i malou. V Česku už vlastně není, s Mladou Boleslaví bohužel rozvázal smlouvu. Asi tam nedostával tolik šancí, kolik by chtěl, tak se rozhodl pro tento krok. Momentálně je doma v Srbsku a hraje první ligu v bělehradském klubu.

Srbský záložník už dříve vyjádřil zájem reprezentovat Česko.

Je tu něco, co byste na závěr rád vzkázal zlínským fanouškům?

Co jim můžu vzkázat? Budeme se prezentovat hezkým fotbalem, který je snad bude bavit. Doufám, že budou nadávat míň. (smích) To myslím samozřejmě ze srandy. (úsměv) Byl bych rád, kdybychom se zase vrátili na tu cestu, na které jsme byli na začátku minulé sezony. Dařilo se nám, stadiony byly plné. Věřím tomu, že když se nám povede začátek jara, tak fanoušky nabudíme. Chci pochválit i ty fanoušky, kteří chodí tak i tak. Jsem rád, že nás takhle podporují.

Záložníkovi FC Fastav Zlín Vukadinovi Vukadinovičovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: fcfastavzlin.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace