eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zlín chce mezi elitu. Má veškeré zázemí na první ligu a navrch Bestu

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔29.2.2012
Zlín chce mezi elitu. Má veškeré zázemí na první ligu a navrch Bestu

O patro výše nechce pouze Jihlava nebo Ústí nad Labem. I Tescoma Zlín vstoupí do jarní části druhé ligy s cílem postoupit do nejvyšší soutěže. ..

Zlínu patří po podzimu šestá příčka, na postup nyní ztrácí tři body. „Naše ambice vyšly na povrch před začátkem sezony. O postup se chceme poprat. Věřím, že se nám to podaří, protože mužstvo je schopné do nejvyšší soutěže postoupit,“ prohlásil výkonný ředitel klubu Leoš Gojš.

Po pádu z nejvyšší soutěže se Tescoma dvakrát neúspěšně pokoušela o návrat mezi tuzemskou elitu. Nyní v klubu věří, že na třetí pokus se to podaří. „Musíme si uvědomit, že realizační tým a hráči musejí zodpovědně pracovat, abychom hráli o co nejvyšší patra. Nechceme si dovolit zůstat na průměrné pozici. Chceme se dostat co nejvýš a naším jednoznačným cílem je postup. Máme veškeré zázemí k tomu, abychom mohli hrát první ligu. Když se to tak po podzimu vyvinulo, tak to tak prostě musí být,“ uvedl trenér Alois Skácel.

Dále čtěte: Jihlava zakončila druholigový podzim výhrou, Ústí porazilo rezervu Sparty

Jedinou zimní posilou se stal známý útočník Aleš Besta, s jehož angažováním jsou ve Zlíně spokojení. „Domluvili jsme se za deset minut. Potřebovali jsme někoho, kdo má zkušenosti a je zároveň fotbalový raubíř. Věřím, že to jednoznačně splní. Zatím se jeví nad očekávání a doufám, že v tom bude pokračovat,“ řekl Skácel.

Besta získal titul na Slovensku a z ligového prvenství se radoval také se Slavií. Právě po ukončení smlouvy v pražském klubu kývl na skromnější nabídku Zlína. „Jsem moc rád, že jsem tady. Zdejší prostředí je výborné. Mladší hráči na sobě chtějí pracovat, mužstvo chce vyhrávat a to je základ pro sportovní úspěch,“ podotkl důrazný útočník, který přišel pomoci k postupu.

Kouč Skácel považuje za posílení kádru i návrat marodů. Do hry se můžou zapojit Kubice, Pazdera a především špílmachr Polách, který na podzim odehrál kvůli zranění pouze pět utkání. „Věřím, že budou v pořádku a přinesou kvalitu i soudržnost, na kterou sázíme,“ pravil kouč Tescomy.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace