eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zesílí na Slavii tlak Číny? Skončil čas velkých posil? Postup do LM se zdá být nutností

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔27.3.2018

Zesílí na Slavii tlak Číny? Skončil čas velkých posil?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Co říci k vystoupení českých reprezentantů na China Cupu, na němž po jasné semifinálové prohře 0:2 s později vítěznou Uruguayí a výhře 4:1 nad domácí Čínou skončili třetí? Nic moc. Páteční porážka s Cavanim, Suárezem a spol. byla tak jasná, že expert deníku Sport Vlastimil Palička mluvil o tom, že trenér Karel Jarolím nemá žádnou strategii a že do systému 3 – 5 – 2, s nímž na Uruguay vyrukoval, nemá typologicky vhodné hráče.

Pondělní výhra nad slaboučkou Čínou (Wales ji v pátek porazil dokonce 6:0) se stala pouhou povinností, když to po prohrané první půli (0:1) zavánělo velikou ostudou. „Naštěstí čeští reprezentanti po pauze ukázali, že dovedou hrát fotbal o něco lépe než Číňané, což je dobře i z toho hlediska, že reprezentace a Slavia mají čínského sponzora a majitele,“ konstatoval odborný komentátor České televize Pavel Karoch.

No právě, o tom sponzorovi, tedy CEFC China, se v poslední době mluví v Česku až moc. V pondělí přinesly Lidové noviny (LN) na titulní straně svůj hlavní velký článek s názvem „Čínský tlak na Slavii bude zesilovat“, doplněný obsáhlým interview s britským profesorem Simonem Chadwickem, které nese další výmluvný titulek „V Edenu si musí nechat zajít chuť.

Britský expert: „Pro Evropany je to risk a hrozba“

Přední světový odborník na podnikání ve sportu v exkluzivním interview pro pondělní vydání LN, upozorňuje, že majitel Slavie nyní bude pod tlakem čínského politického vedení, protože komunistická Čína se rozhodla do byznysu skupiny přímo kapitálově vstoupit, zřejmě prostřednictvím státní společnosti Citic Group.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace