eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zelená příšera, muchomůrka, hnus, Shrek, dětský průjem. To jsou ohlasy na nové dresy českého národního týmu

📁 Aktuálně, Blogy, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, TOP Články, Topstory 🕔12.11.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Loni začali s mrvením českého národního dresu hokejisté s tou svou rozzuřenou slepicí na prsou. Teď je ovšem trumfli fotbalisté, kteří pro venkovní variantu dresů zcela zrušili všechny národní barvy a zvolili jakousi limetkovouvariantu. Prý to symbolizuje svobodu a český národní strom a jeho lipový list… Jak komu, fanoušci i osobnosti českého sportu se vcelku podle očekávání bouří.  Dresy jim připomínají zelenou příšeru, známou jedovatou muchomůrku, považují je za hnusné. Autorovi těchto řádků, který se ještě nedávno staral o miminko, se při pohledu na tato nová trika zase vybaví dětský zelený průjem.

Možná ho však při rozhodování o téhle podivné změně měli strahovští členové vedení českého fotbalu. Čtenářské ankety vyznívají jasně: isport.cz: 82 procent proti, idnes.cz v tuto chvíli: 1775 lidí proti, 339 pro, 33 neví, sport.cz: přes 91 procent fanoušků si myslí, že by na reprezentačním dresu měly být národní barvy.

Celkem jednoznačné stanovisko. Připomíná mi to trochu šílenou dobu 50. let, kdy kvůli komunistické zvůli přišli slávisté na několik roků o svůj tradiční červenobílý dres a také museli hrát v podobných „hrůzách“.

Štěpánek i Berdych to nechápou

Najdi pět rozdílů. A uhodni, kde navrhovali světoví odborníci a kde se vybíralo srdcem,“ uvedl na svém oficiálním facebookovém profilu tenista Radek Štěpánek. Tyto věty doplnil obrázky nového dresu fotbalové reprezentace a snímkem, kde je sám na tenisovém dvorci v dresu v národních barvách a se lvem na tričku.

Jeho daviscupový kolega, nejlepší českých tenista posledních let Tomáš Berdych se ke Štěpánkovi přidal: „To snad nemyslí vážně! Barva symbolizuje svobodu. Jsme Češi, tak kde jsou naše NÁRODNÍ barvy? „Jsem rád, že jsem mohl reprezentovat v Davis Cupu v NÁRODNÍCH barvách!“K tomu Berdych přidal fotku figuríny v nové venkovní sadě české fotbalové reprezentace, tedy dresu v limetkové barvě a černých trenýrkách.

„Byl jsem ohromen novými dresy fotbalové reprezentace.Jejich provedení se zřeklo návaznosti na tradiční barvy, rezignovalo i na název státu, dokonce i ten politický,“ kritizuje nová trika Leoš Jeleček, člen občanské inciativy za jednoslovný název státu „Česko/Czechia“.

Více na eFotbal.cz...

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace