eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Že se mezi Barcelonou a Realem nepřestupuje? Tahle pětice to zkusila

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔6.10.2016

michaellaudrup_uefa.comLaudrup je nejlepším Dánem všech dob

Posílit tým věčného rivala vždy vyvolá spoustu emocí. Zvláště, pokud přestupujete mezi dvěma španělskými giganty!

Na počátku dvacátého století ještě nebyl takový obchod ničím zvláštní. Čím více rostla sláva obou klubů (a tím pádem i rivalita), tím méně probíhalo vzájemných setkání. V novodobé historii došlo k pěti takovým obchodům a my se na ně teď podíváme.

Bernd Schuster (Barcelona – Real Madrid, 1988)

Reprezentant bývalého Západního Německa patřil v osmdesátých letech k velkým oblíbencům ochozů Camp Nou. Za Barcelonu během osmi let nastoupil více než dvě stě krát a posbíral nespočet trofejí.

Tohle vše bylo rychle zapomenuto, když se přestěhoval do hlavního města a stal se klíčovým hráčem Realu při zisku dvou ligových titulů. Dokonce se mu povedlo rozhněvat i příznivce bílého baletu následným posílením Atlética Madrid. Do Realu se ještě jednou vrátil, jako trenér v roce 2007. Přestože vyhrál ligu, lavičce šéfoval pouhý rok.

Michael Laudrup (Barcelona – Real Madrid, 1994)

Dánská legenda je, na rozdíl od výše zmíněného Němce, stále v Barceloně populární osobou. S blaugranas vyhrál všechny možné klubové soutěže, posléze však upadl v nemilost kouče Cruyffa. Kvůli údajným neshodám s ním zamířil na truc právě do Madridu, což Laudrup popírá. S ním už tak úspěšný nebyl, ovšem nastoupil v El Clásicu, které Real vyhrál drtivě 5:0.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace