eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zbrojovka hlásí restart! Za Řebíčkovy peníze?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, TOP Články 🕔20.3.2012
Zbrojovka hlásí restart! Za Řebíčkovy peníze?

Bez koruny v kapse, jako fotbaloví bezdomovci si na podzim museli připadat hráči brněnské Zbrojovky. Tu byli k smíchu, tu k pláči, suma sumárum na odpis a přinejlepším „jen“ na sestup do MSFL.

A ejhle. Ledva se o slovo přihlásilo jaro, v úterý už to doopravdické a astronomické, je na světě nová Zbrojovka. Tři zápasy, devět bodů, smích veskrze pozitivní a nálada úměrná slunečním paprskům, tedy veselá.

Co se ve Zbrojovce změnilo? Přišel nový majitel, právník Přeček předstoupil mj. před hráče a řekl jim, že je nenechá padnout. To za prvé. A že je pozvedne tam, kam Zbrojovka patří, tedy zpět do první ligy. To za druhé.

Také čtěte: ROZHOVOR: Udělám všechno pro to, abych zůstal ve Spartě jedničkou, říká gólman Vaclík

Netřeba polemizovat s tím, že klíčovou roli v podobných prohlášeních musejí hrát peníze. V Brně se proslýchá, a několik na sobě nezávislých zdrojů to anonymně potvrdilo, že za právníkem Přečkem stojí silná finanční skupina vedená majitelem Slavie Alešem Řebíčkem. Byť sám majitel toto tvrzení odmítá. Co na tom? Nic…Najdeme nejen u nás desítky případů, kdy kluby jsou vlastněny majiteli, bydlícími na druhém konci světa.

Na postupové příčky jen sedmibodová ztráta

Může se Zbrojovka dostat do první ligy ještě v tomto ligovém ročníku? Trenér Čuhel se této otázky děsí jako čert kříže a rezolutně ji mete ze stolu. Vždyť v zimě jsme byli na sestup, pomáhá si jasnými fakty. Jenže Zbrojovka ztrácí na druhé postupové místo nicotných sedm bodů a to do konce soutěže chybí dlouhých jedenáct kol!

Také čtěte: PROCHÁZKA LIGOVÝM DĚNÍM: O titulu může napovědět sobota a duel: Sparta/Liberec vers. týmy z Edenu!

Do postupové rošády se kromě ryzích počtů může zapojit i ekonomický argument v podobě schopnosti hrát první ligu. Jen těžko budou licenční podmínky splňovat v Ústí, které soutěž jasně vede. A co střížkovští Bohemians?

Jasnou metu mají vytyčenu v Jihlavě a ve Zlíně, nejvyšší soutěži by se zřejmě nebránila ani Karviná. V Brně se o ní pro letošek mlčí. A řada příkladů z minulosti ukazuje, že když se dva perou, směje se třetí.  I když ruku na srdce: kdyby se Zbrojovka měla letos vrátit mezi elitu, byl by to zázrak! Věříte na něj?

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace