eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zatímco se v Česku lenoší, Angličané mají na Štěpána fotbalový Boxing Day a hrají o svátcích čtyři kola!

📁 Blogy, Homepage, TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.12.2019

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Česká nejvyšší soutěž se sice kvůli novému modelu soutěže s pěti koly navíc už podruhé protáhla až do 15. prosince, ale o Vánocích bude v Česku od fotbalu klid. Dokonce i oblíbený halový turnaj bývalých internacionálů na Štěpána byl letos z technických důvodů zrušen. Takže se musíme spokojit jen s tradičním silvestrovským derby starých gard Sparty a Slavie, které se hraje na malém hřišti s umělou trávou v Praze-Edenu 31. prosince dopoledne. Ovšem britské ostrovy, to je jiná. V Anglii se o vánočním a novoročním čase často rozhoduje o dalším směřování daného ročníku PremierLeague. Tradici zahájil Boxing Day, jak Angličané říkají svátku svatého Štěpána, tedy 26. prosince.

Když mají lidé volno, „baviči“ musejí pracovat

V Premier League totiž fotbalisté během necelých dvou týdnů kolem Vánoc a Nového roku odehrají tradičně čtyři ligová kola, tentokrát s oficiálními termíny 21. a 22., 26., 28. a 29. prosince a 1. a 2. ledna. Kolem toho jsou samozřejmě předehrávky či dohrávky, takže se prakticky každý den něco hraje. A nejde jen o Premier League. V plném proudu jsou totiž všechny čtyři anglické profesionální soutěže, které se jmenují Premier League (první liga), Championship (druhá liga), League One (třetí liga) a LeagueTwo (čtvrtá liga). Celá fotbalová Anglie – hráči, trenéři, diváci – jsou o Vánocích na nohou.

A kopírují to i ve skotské Premiership, ovšem jen v případě prvních tří kol, na Nový rok si dávají volno. Podobně se hraje v Severním Irsku, a to naopak včetně Nového roku.

Pokud jde o Premier League, sponzoři a televizní společnosti už totiž dávno pochopili, že když jsou lidé doma, chtějí se bavit. A profesionální „baviči“, hlavně ti fotbaloví, musejí logicky do práce. Ostatně návštěvnost stadionů během vánočních kol bývá pravidelně v Premier League nejvyšší v celé sezoně.

U nás to už před lety vzali za své lední hokejisté, o svátcích se hrává jak extraliga, tak i první liga. A zimní stadiony zpravidla bývají v Česku plné.

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace