eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zapomenutí talenti českého fotbalu – Petr Janda

📁 Topstory, Zahraniční fotbal 🕔29.10.2013
Zapomenutí talenti českého fotbalu – Petr Janda

Už nějaký pátek nemůžeme na české nejvyšší scéně vídat Petra Jandu, záložníka, který podával výborné výkony v Gambrinus lize a protlačil se dokonce do reprezentace. Kde je mu dnes konec?

Odchovanec Čáslavi si v mládežnických kategoriích odskočil do Slovanu Liberec, avšak brzy se vrátil do středních Čech, odkud ho z dorostu do svých řad vylákala pražská Slavie.

Stačil rok v sešívaném a poprvé nakoukl do áčka. Slavii v něm rostl opravdu zajímavý hráč. Také byl členem úspěšné družiny trenéra Jarolíma. Krom dvou titulů zažil stříbrné Mistrovství světa do 20 let v Kanadě. Zde patřil neodmyslitelně do základní sestavy, ale potkal ho osud Pavla Nedvěda. Bohužel v semifinále viděl žlutou kartu a finálový souboj s Argentinou smutně sledoval nuceně pouze z tribuny.

Výborným výkonem se podílel na postupu Slavie přes Ajax Amsterdam do Ligy Mistrů. V top formě ho ovšem zabrzdilo vážné zranění kolene právě z kanadského mistrovství, které ho vyřadilo na celou sezónu. Přesto se do sestavy Pražanů vrátil a znovu se stal oporou.

Dařilo se mu zejména v ročníku 2010/2011, kdy Jandys tradičně srážený častými zraněními, absentoval v lize pouze dvakrát a ukázal na něj poprvé také reprezentační trenér.  Michal Bílek ho nominoval na dalekou túru do Japonska, kde se konal tradiční Kirin Cup a blonďatý fotbalista zasáhl do obou duelů. Byť jeho role byly pouze epizodní, nikdo už Pedrovi starty v reprezentačním áčku neodpáře.

V Edenu strávil ještě podzim, který se mu vydařil herně i střelecky a všem v jeho okolí už bylo dávno jasné, že potřebuje novou výzvu. V zimě se o jeho služby hlásilo hned několik zájemců. Mluvilo se o Anglii, situaci sondovaly Galatasaray, Besiktas i Bursaspor, nakonec ovšem putoval na pobřeží Středozemního moře, kam si ho vybral Antalyaspor.

Od té doby Pedrova hvězda pohasíná. Turecká riviéra možná svědčí jeho tělu, protože frekvence zranění se rozhodně snížila, bohužel se snížila i frekvence startů. Ze začátku angažmá ještě nastupoval celkem pravidelně, letos je to ovšem bída.

Sice mu v létě přišel nový parťák v podobě Milana Baroše, ale českou spolupráci si fanoušci užívat nemohou. Janda se totiž letos ještě ani jednou nevešel do nominace. Další člen stříbrné dvacítky, který nenaplňuje potenciál, jenž v něm dřímá.

Jandův „miliónový“ únik na Ajaxu


-Jiří Kunášek-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace