eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zápas Dukla – Sparta měl být kontumován, vyhřívací zařízení se nevyužívají

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔10.3.2016

stadionjuliska_fkdukla.czNa Julisce se nehrálo, duel byl přeložen.

KOMENTÁŘ – Už třikrát byly soutěžní zápasy v průběhu devíti dnů odloženy kvůli nezpůsobilému terénu. V pondělí 29. 2. ligový duel Dukla – Sparta, v úterý 1. 3. a pak znovu 8. 3. úvodní zápas čtvrtfinále Poháru FAČR/Mol Cupu Hradec Králové – Mladá Boleslav. Hlavně odložení malého derby v Synot lize nadělalo vzhledem k nabitému programu Sparty paseku v termínové listině, protože Letenští mají kvůli své účasti v Evropské lize řádně nabitý program a termíny domácího poháru se kvůli špatné práci tvůrců listiny kryjí s termíny EL.

Takže nyní odvetu čtvrtfinále Poháru FAČR s Libercem budou muset Letenští odehrát v termínu, který je vyhrazen pro zápas českého národního týmu ve Švédsku (ve středu 30. 3. od 18 hodin na Letné). Troufám si ovšem ve shodě s nejmenovaným expertem tvrdit, že hlavním důvodem, proč se v Česku na rozdíl od zahraničí musejí odkládat soutěžní utkání, je špatné nebo přímo nedostatečné využívání vyhřívacích zařízení trávníků, která musejí všechny ligové týmy mít, aby vůbec mohly v nejvyšší soutěži startovat. V této souvislosti tvrdím, že utkání Dukla – Sparta, jehož sehrání sudí Kocourek nepovolil, mělo být z výše uvedených důvodů kontumováno v neprospěch Sparty.

„Problém je v tom, že se vyhřívací zařízení u nás pouštějí pozdě,“ řekl zasvěceně efotbalu.cz nejmenovaný přední český trenér.

Přitom v asociačním projektu Stadiony 2012 se v článku 7 s názvem „Vytápění hlavních hracích ploch Synot ligy a podmínky pro jejich používání,“ jasně píše:

„Každá hlavní hrací plocha na stadionu musí být vybavena funkčním, provozu schopným vyhřívacím systémem a tím i odpovídající konstrukcí celé hrací plochy. Toto zařízení je nutné používat tak, aby byla hrací plocha způsobilá ke hře.“

Ano, tedy ještě jednou: „Vyhřívací zařízení je nutné používat tak, aby byla hrací plocha způsobilá ke hře.“

Jednoduchá otázka. „Bylo v pondělí 29. února 2016 vyhřívací zařízení na Julisce před zápasem Dukla – Sparta použito tak, aby byla hrací plocha způsobilá ke hře?“ Patrně ne.

Na Julisce to nešlo, ve Freiburgu ano!

Jistě, v Praze předminulé pondělí v 18 hodin, kdy měl mít televizní (!) zápas výkop, již hustě sněžilo, ale nebylo to dlouhou dobu, sněhová situace se výrazněji zhoršila až o půlnoci. Odvážím se tvrdit, že kdyby se pořadatelé na duel patřičně připravili a včas zapnuli své vyhřívací zařízení, muselo by se malé derby Dukla – Sparta odehrát v řádném termínu.

Pokud jde o sněžení a opakované odkládání zápasů v Česku, poukazují tuzemští fanoušci v internetových diskuzích na pondělní televizní utkání druhé německé bundseligy. „Asi se nekoukali v pondělí na zápas Freiburg – Lipsko,“ zlobil se (ne)jeden fotbalový příznivec.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fkdukla.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace