eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zaměstnávají bouřící se kluby lidi na styk se sudími, jak tvrdil Malík? Bylo tomu už před Listopadem 1989

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔13.8.2019

Zaměstnávají bouřící se kluby lidi na styk se sudími, jak tvrdil Malík? (ilustrační foto)

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY„Kluby v podstatě bez výjimky zaměstnávají osoby, které tohle (ovlivňování rozhodčích) přesně mají v popisu práce,“ pravil předseda FAČR Martin Malík v autorizovaném rozhovoru pro Deník N. Když se kluby ohradily, vzkázal jim ironicky z dovolené v Řecku, že je rád, že tedy v profesionálních ligových soutěžích šlo jen o neúmyslné chyby sudích. Před nedávném byl za podobné „znevažování jména fotbalu“ vyloučen z řad FAČR již bývalý šéf třetiligového Sokola Živanice Petr Špaček, který odmítl své výroky odvolat. Zasedne teď Etická komise FAČR a potrestá podobně i svého šéfa Martina Malíka? Podá někdo, třeba některý ze zástupců nařčených klubů, k této komisi podnět? Domnívám se, že nikoliv.

Před takovými patnácti lety by tento výrok vzbudil velký mediální ohlas. Byla by z toho obří kauza. Nyní byl nejprve klid po pěšině. Až po odmítavém prohlášení teplického ředitele Petra Hynka se konečně kauze začal věnovat deník Sport, patřící majitel Sparty Danielu Křetínskému. Kluby se k Malíkově výroku buď odmítly vyjádřit, nebo jej odmítly a žádaly důkazy.

Nešťastné pro image fotbalu

„Ta agresivita směrem ke klubům je zvláštní, rétoriku pana Malíka jsme nepochopili,“ uvedla ve svém prohlášení Sparta. „Nemůžeme vůbec uvěřit tomu, že podobné tvrzení mohlo být v této podobě vyřčeno,“ konstatoval předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík. „Tento výrok považujeme za velmi nešťastný pro image fotbalu jako takového, i když neznáme pozadí ani okolnosti, které předsedu Malíka k tomuto výroku vedly,“ prohlásili zástupci Viktorie Plzeň.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace