eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zákaz pro fandy Baníku? Fotbal bez diváků je nesmysl jako koncert bez obecenstva

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔29.8.2017

Fanoušci Baníku se přece jen do Plzně dostali.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Hodně vzruchu vyvolala rozhodnutí o (ne) účasti fanoušků Baníku Ostrava na nedělním ligovém utkání v Plzni (0:3). Ať se stalo, co se stalo, obecně už několik let stále tvrdím, že fotbal bez fanoušků, byť třeba jen těch hostujících, je stejný nesmysl jako pořádat koncert či divadelní představení bez obecenstva. Přišlo to k nám z UEFA, která, jak se před časem trefně vyjádřil bývalý dlouholetý šéf české disciplinárky Alexander Károlyi, má horší disciplinární řád než okresní fotbalový svaz ve Veľkém Krtíši.

Shrňme si ve stručnosti, co se stalo. Předseda odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR Jan Lego v neděli pozastavil čtvrteční trest disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) pro Baník Ostrava v podobě jednoho venkovního utkání bez fanoušků. Příznivci Baníku tak mohli na stadion při nedělním ligovém utkání v Plzni přijít.

Disciplinárka minulý čtvrtek poprvé využila možnost uložit nový trest v podobě jednoho venkovního duelu bez hostujících fanoušků. Slezané pykali za výtržnosti při předchozím zápase na soupeřově půdě na Slovácku, kde se příznivci hostů provinili tím, že používali pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu v Uherském Hradišti.

„Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů,“ uvedl v tiskové zprávě místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/fcbanik.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace