eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Zahraje si rychlík z Jamajky na MS v Rusku?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Hráči, Reprezentace, Talent, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔30.3.2018

Odejde Bailey v létě do některého z evropských velkoklubů?

UPOUTÁVKAVálí v Leverkusenu, ale tamní Bayer je mu už malý. Je v hledáčku předních evropských klubů. Ovládá totiž nejen fotbalový míč, ale je rychlý jako jeden z jeho velkých kamarádů, jež nosí jméno Usain Bolt.

A jak se jmenuje ten fotbalista? Zapamatujte si: Leon Bailey. Je samozřejmě taky z Jamajky, je taky rychlý (skoro) jako sprinterská legenda. Píšeme o něm v nejnovějším vydání magazínu Hattrick.

Poprvé na sebe upozornil v 15 letech v akademii Salcburku, byl chvíli i ve slovenském Trenčíně, zkoušel ho Ajax a přes belgický Genk se dostal až do Leverkusenu. Za uplynulý podzim byl časopisem Kicker vyhlášen nejlepším hráčem bundesligy. Jeho cena raketově vzrostla, teď je prý na stovce milionů eur, tvrdí v Bayeru.

Jeho příběh má ještě jeden rozměr navíc. Bailey nikdy nehrál v A týmu Jamajky a je tedy volný pro případnou reprezentaci jiné země. Údajně má britské předky, kteří se usadili na Maltě a tak se Anglie zhlédla v tom, že by Leonovi vyřídila tamní občanství a Bailey by kopal na MS třeba vedle Harryho Kanea.

Podrobné informace najdete v novém vydání magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.

-red-

(zdroj fotky: bundesliga.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace