eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Začínají odvety nejracionálnější ligy světa. Ligy mistrů světa

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔11.1.2018

Německá Bundesliga se přehoupne do druhé poloviny.

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA – Možná i tady tkví tajemství úspěchu německých fotbalistů na reprezentační úrovni, kde národní tým sbírá jeden úspěch za druhým, včetně toho největšího – titulu mistra světa 2014 z Brazílie. To kouzelné slovíčko se nazývá bundesliga. V pátek startuje její odvetná část, klidně jí říkejme jarní.

Německo čeká sedmnáct hracích kol, sedmnáct představení vrcholné úrovně, k tomu čtvrtfinále Německého poháru, pro pár nejlepších ještě boje v Lize mistrů či Evropské lize. Něco přes dvacet zápasů na tým, od ledna do půli května. Podle mě ideální porce zápasů k tomu, aby špičkoví hráči a reprezentanti, po Vánocích odpočinutí, mohli vyladit formu na červnový světový šampionát v Rusku. Gró národního týmu Joachima Löwa se totiž stále rekrutuje z bundesligových týmů, byť výjimky typu Kroose, Özila, Saného či Gündogana či Draxlera potvrzují toto pravidlo.

Právě tyto jmenované hráče a jejich kluby v dalších TOP ligách čeká větší porce zápasů a prakticky bez přestávky. Zatímco v Německu měli hráči i týmy přes Vánoce volno a mohli odpočívat u svých rodin a šetřit psychické a fyzické síly, jinde tomu bylo spíše naopak. Ve Španělsku se hrálo El Clásico 23. prosince v poledne na přání čínských televizních stanic a s jasným záměrem přísunu financí. Do konce La Ligy chybí nyní o čtyři kola více než německým klubům, poháry nepočítaje.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace