eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Žáby z Levante a další | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Žáby z Levante a další

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, HATTRICK Téma, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.6.2017

TÉMA PŘEZDÍVKY ŠPANĚLSKÝCH KLUBŮ (3. DÍL) – Chceš-li se toulat Španělskem, musíš si velký pozor dát na havěť po cestách. A také na spadané pomeranče v ulicích andaluských měst, ostatně zeptejte se Sergia Ramose. Podle mnohých živočichů se přezdívá i fotbalovým klubům, přičemž tu nejzajímavější přezdívku drží, alespoň podle subjektivní názoru autora, klub Levante. U něj je ovšem první neznámou jiná věc – víte, odkud tento tým, v současnosti druholigový, pochází?

UD LEVANTE

Skalní fanoušek španělského fotbalu se asi těžko nechá nachytat. Stejně jako ví, že neexistuje žádné město jménem Villarreal, dávno přišel na fakt, že ani Real Sociedad, případně Osasuna na mapě nenajde. Levante pochází z Valencie, je tedy městským rivalem mnohem slavnějšího CF. Tedy „Netopýrů“ („Los murciélagos“), jak velí jedna z přezdívek tohoto slavného klubu, odvozená od městského erbu.

Jenže nám jde o jiného živočicha. O žáby z Levante. Proč taková přezdívka? Inu, vše se vztahuje ke stadionu, který ležel blízko řeky Turia, přímo před Muzeem krásného umění v ulici pojmenované po papeži Piu V. V řece s totiž vyskytovalo mnoho žab, španělsky Las ranas, ve valencijštině, v jednom z dialektů katalánštiny (tak se mluví v Barceloně, když si zrovna nevezme slovo Neymar), „Las granotas“.

O ZAJÍMAVÉM PŮVODU PŘEZDÍVEK DALŠÍCH ZNÁMÝCH ŠPANĚLSKÝCH KLUBŮ SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 8. ČERVNA 2017.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace