eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Wenger se nebojí vylepšovat: 4 náhradníci nejsou nesmysl

📁 Aktuálně, Zahraniční fotbal 🕔2.3.2012
Wenger se nebojí vylepšovat: 4 náhradníci nejsou nesmysl

Během víkendu by se měla sejít pravidlová komise FIFA a prodiskutovat možnost zavést pravidlo o čtvrtém střídání v prodloužení zápasu, zkušený trenér Arséne Wenger, který vede londýnský Arsenal, by tuto možnost vítal. 

Podle Wengera by možnost čtvrtého střídání v prodloužení zápasu všem velice prospělo. „Jsem vždy připraven vylepšit náš sport, pokud to má smysl,“ tvrdí Wenger. „Čtyři náhradníci, to není nesmysl. Někdy prostě musíte odehrát 120 minut, tak proč nedat do hry ještě jednoho zdravého a čerstvého hráče,“ táže se.

Například Viktorii Plzeň by se čtvrté střídání v prodloužení nedávné odvety Evropské ligy UEFA na hřišti v Gelsenkirchenu náramně hodilo, tehdy musel téměř celé prodloužení odkulhat zraněný Václav Procházka, když trenér Vrba krátce před jeho zraněním naposledy střídal.

Wenger zvažuje podání stížnosti na Belgický svaz

Francouzský lodivod Arsenalu zvažuje podání stížnosti na Belgický fotbalový svaz. Zkušeného stratéga rozhořčila skutečnost, že obránce jeho týmu Thomas Vermaelen byl donucen odehrát přípravný duel proti Řecku i přes závažné zdravotní problémy.

V ohrožení je navíc start šestadvactiletého stopera v nadcházejícím ligovém souboji s Liverpoolem. Vermaelen totiž musel proti Řecku odehrát celých devadesát minut a jeho zdravotní stav se během této zátěže ještě více zhoršil.

„Je pro mě těžké pochopit, že v situaci, kdy byl na lavičce připravený další stoper, musel Vermaelen odehrát celých devadesát minut. Nikdy jsem své svěřence neodrazoval od reprezentace. Co se týká kvalifikací či jiných důležitých zápasů, dokonce jim držím palce. Smysl přípravných zápasů mi ale v tomto případě zcela uniká,“ prohlásil rozzlobený Wenger.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace