eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Výzvu 2021, která nabádá členy FAČR, aby už nevolili staré struktury typu Berbra, podepisují stovky lidí

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, TOP Články, Topstory 🕔17.12.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Přestože fotbalová sezona v Česku skončila, a přestože byla fotbalová Výzva 2021 zveřejněna teprve o minulém víkendu, podpisů pod apel, nabádající, aby členové FAČR ve volebním roce 2021 už nevolili do svého čela „staré struktury“ typu kontroverzního místopředsedy Romana Bebra, rychle přibývá. V době vzniku tohoto článku jich bylo více než pět set.

Jak už jsme informovali, Výzvu 2021, jejímž iniciátory jsou bývalí rozhodčí Ivan Grégr a Karel Popper,  už v době jejího vzniku podporovali mj. československý internacionál a olympijský vítěz z Moskvy 1980 Ladislav Vízek, bývalý trenér české „21“, bývalý kouč i trenér pražské Slavie  Ivan Kopecký, další respektovaný mezinárodní rozhodčí Evžen Amler, bývalý dlouholetý šéf Redakce sportu České televize Otakar Černý, který před časem pracoval i v komisi rozhodčích FAČR, nebo expředseda Pardubického fotbalového svazu Vladimír Janata, jenž upozornil na podivnou praxi rozdělování státních dotací do krajů „poslušným“ předsedům. 

Podepsal i bývalý ředitel FAČR či šéf iniciativy Čistý fotbal

Mezi prvními signatáři se poté objevil i nedávný sportovně technický ředitel FAČR Michal Prokeš, šéf iniciativy Čistý fotbal Lukáš Říha, další bývalý prvoligový rozhodčí Stanislav Hanovský nebo velký fotbalový fanoušek, publicista, hudební skladatel a zpěvák Vašek Vašák.

Výzva upozorňuje na klientelismus v českém fotbale i na nedostatečnou erudici vrcholných orgánů FAČR, jejímž symbolem má být komise rozhodčích pod vedením Jozefa Chovance.

Iniciátoři výzvy se hlásí knázoru předsedy představenstva FK Teplice Pavla Šedlbauera, že se nic nezlepší bez zásadních změn ve vedení FAČR, a to včetně změn personálních.

Podobné problémy podle Výzvy 2021 však postihují celý český fotbal od ligy až po okresní přebory, a to nejen v oblasti rozhodčích. Své úsilí proto iniciátoři směřují k fotbalově volebnímu roku 2021 (proto název Výzva 2021).

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace