eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vyžeňte hovada! Jiná cesta ke zkulturnění fotbalových tribun není

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Procházka ligovým děním, Topstory 🕔30.7.2019

Vyžeňte hovada! Jiná cesta ke zkulturnění fotbalových tribun není. (ilustrační foto)

LIGOVÁ PROCHÁZKAKrmenčík už zase dává góly. Jako loni na podzim. Plzeň zase vyhrává a zase těsně, o gól, jako loni. Sparta zase tápe, jako loni. A Slavia? Taky jede jako loni, i když s Olomoucí měla kliku, s níž hostující Houska zahozenou penaltou neuloupil u mistra v nastavení dva body. Takže silná trojka silně kopíruje model předchozí sezony. Přesto je na české ligové scéně něco nového. Dlouho proklamovaný, ale mnohdy povrchní boj s chuligány v hledištích nabral po nedělních událostech jasný, přímý a nekompromisní směr. V čele tohoto šiku stojí Slavia, jako viník a zároveň postižený v tomto zatím nekončícím boji.

V 81. minutě zápasu s Olomoucí musel sudí Proske duel přerušit, neboť pár chuligánů zapálilo zakázanou pyrotechniku a naházelo je do sektoru hostí. Zbytek stadionu je počastoval voláním „hovada“, hráči po zápase nepřišli na tradiční děkovačku, do magorů ze sešívaného kotle se pustil na sociálních médiích slavistický boss Jaroslav Tvrdík.

Podle Slavie šlo ze strany chuligánů o předem připravenou akci. Ti se pod choreem převlékli a zamaskovali, po vhození pyra zase změnili zevnějšek a maskování obličeje, aby znemožnili identifikaci. Čili žádný náhodný čin jedinců s nízkým IQ, ale spíše sofistikovaná příprava a provedení, za čímž nelze hledat snahu o podporu vlastního týmu, ale spíše přesný opak.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace