eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vypadli ve čtvrtfinále, vracejí se ale jako mistři! Jak vítal Island své hrdiny?

📁 Aktuálně, EURO 2016, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔11.7.2016

hraciislandu_navratjakohrdinoveeuro16_kolazhattrickuIslanďané měli doma slušnou podporu!

island_vlajka_euro16ZAJÍMAVOST – Článků o nich bylo již nespočet, nutno ale říci, že si to nepochybně zaslouží! Podobně jako Leicester City v uplynulé sezoně šokoval celý fotbalový svět, teď Island zase překvapil Evropu svým postupem do čtvrtfinále ME!

Už jen to, že se Islanďané kvalifikovali na evropský šampionát do Francie, bylo samo o sobě solidní překvapení. Pak navíc malá zemička, jež má sotva něco málo přes 300 tisíc obyvatel a je v počtu lidí menší než Brno, dokázala postoupit ze skupiny F společně s Portugalskem a Maďarskem.

Ta největší senzace přišla až o pár dní později. Island otočil osmifinálový duel z 0:1 na 2:1 a z turnaje vyprovodil Anglii! A i když ve čtvrtfinále podle očekávání prohrál s domácí Francií (2:5), stihl si získat místo v srdci nás všech.

Islandští fotbalisté se do své země vraceli jako hrdinové, jako mistři! Ani k tomu nepotřebovali medaili. Z následujících záběrů budete mít husí kůži!

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: koláž Hattricku, twitter.com, facebook.com/uefaeuro)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace