eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vyloučí Peltu z FAČR, přijde o Jablonec? Člen FAČR podal podnět k etické komisi

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔28.7.2017

Vyloučí Peltu z FAČR, přijde o Jablonec?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYKrátce poté, co byl bývalý předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslav Pelta policejně obviněn z nepřípustných machinací se státními dotacemi do sportu, podal (už 6. května 2017) člen FAČR Václav Kučera podnět k etické komisi FAČR, aby s Peltou zahájila disciplinární řízení. Poté, co profesionální disciplinárka po samostatnosti ligy přešla pod Ligovou fotbalovou asociaci (LFA), přejala etická komise (vede ji Jan Pauly starší) v rámci FAČR úkoly komise disciplinární.

Miroslav Pelta se sice mezitím (6. června 2017) vzdal funkce předsedy FAČR, ale mohl by být potrestán i jinak. Například by mohl přijít o „svůj“ FK Jablonec, jemuž se podle posledních komentářů míní teď věnovat mnohem intenzivněji. Podle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku je totiž Pelta stále členem představenstva klubu. Václav Kučera se dokonce domnívá, že by Miroslav Pelta měl být z řad FAČR vyloučen.

Hrubě snížil věrohodnost celého českého fotbalu

Kučerův podnět etické komisi FAČR z 6. května 2017 má efotbal.cz k dispozici. Václav Kučera (ID člena: 86021334) v něm píše:

„Vážení,

obracím se na Vás jakožto člen FAČR, a to v souvislosti s podáním podnětu k zahájení disciplinárního řízení vůči panu Miroslavu Peltovi, který odůvodňuji níže.

Jak známo, pan Miroslav Pelta, který je (byl, mezitím 6. června 2017 z této funkce odstoupil – pozn. red.) předsedou výkonného výboru FAČR, je trestně stíhán pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu uvedeného v ustanovení § 256 trestního zákoníku, čímž zároveň tímto jednáním způsobil trestní stíhání FAČR podle zákona č. 418/2011 Sb., o trestní odpovědnosti právnických osob a stíhání proti nim, ve znění pozdějších předpisů.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: isifa.com/Eduard Erben)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace