eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vyjádření Fotbalové asociace České republiky

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage 🕔9.8.2017

Šest hodin po zveřejnění našeho středečního článku s názvem „Generální sekretář FAČR Řepka není dle databáze členem asociace, šéf etické komise jím nejprve nebyl“ vydala Fotbalová asociace České republiky (FAČR) své vyjádření, které zveřejňujeme celé v jeho původním znění:

„FAČR se důrazně ohrazuje proti zavádějícím informacím týkajícím se údajných nedostatků v členství ve FAČR u generálního sekretáře FAČR Rudolfa Řepky, předsedy Etické komise FAČR Jana Paulyho st., jakož i (v jedné osobě) ředitele Legislativně právního oddělení FAČR a předsedy Komise zprostředkovatelů FAČR Jana Paulyho ml.

Generální sekretář FAČR být členem FAČR nemusí. Pokud jde o současného generálního sekretáře, jeho členství trvalo a trvá kontinuálně od roku 2012. Na tuto skutečnost je generální sekretář náležitě hrdý. To, že jako člen nebyl určitou dobu veden v tomto roce, bylo způsobeno tím, že ač řádně a včas zaplatil, jeho platba se „nespárovala“ s jeho údaji v databázi. K tomu jsou k dispozici nezvratné důkazy. Bez ohledu na to je členství generálního sekretáře ve FAČR členstvím dobrovolným a ani v nejmenším není podmínkou k výkonu jeho funkce.

Není pravdou, že se předseda Etické komise stal členem FAČR až 17. 5. 2017. Členem FAČR byl již před tím. Záznam ze 17. 5. 2017 označuje pouze poslední změnu v evidenci členství, k níž došlo v souvislosti s opětovnou kandidaturou předsedy Etické komise, kdy byl zjištěn nesprávný údaj v dosavadní evidenci, který byl pro forma opraven. Pouze pro úplnost, i kdyby členství předsedy Etické komise ve FAČR zaniklo, jednak by se tak stalo až k 15. 3. 2017 (neboť předseda Etické komise byl Valnou hromadou FAČR do své funkce zvolen 20. 5. 2016 jako člen FAČR) a jednak by to na platnost rozhodování Etické komise nemělo nejmenší vliv.

Konečně pokud jde o ředitele legislativně právního oddělení FAČR, ten z pozice zaměstnance FAČR (obdobně jako generální sekretář) povinován k členství není. Co se týče předsedy Komise pro činnost zprostředkovatelů, byl současný předseda zvolen do funkce ještě v době, kdy se jeho členství ve FAČR nevyžadovalo a změna předpisů na trvání jeho funkce samozřejmě nemohla mít vliv. Kromě toho, ani samotní agenti být členy až do 2. 6. 2017 nemuseli, a proto tento předseda nerozhodoval o právech žádných členů FAČR.

Závěrem je třeba souhrnně zdůraznit, že žádný z uvedených údajných nedostatků v členství ve FAČR neměl a (i kdyby nedostatkem byl) ani nemohl mít žádný význam pro platnost rozhodování, jehož se uvedení funkcionáři FAČR v rámci FAČR zúčastnili.“

Martin Gregor

Zástupce ředitele oddělení PR a IT FAČR

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace