eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Výhra nad Anglií těší, ale nevyprodat duel s Angličany je ostuda. Proč se lidé z FAČR neporadili s Tribunou Sever?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, TOP Články, Topstory 🕔17.10.2019

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Říjnový reprezentační blok s páteční kvalifikační výhrou nad Anglií v Edenu (2:1) a pondělní přátelskou porážkou se Severním Irskem (2:3) na Letné ukázal, že současný Šilhavého národní tým může (téměř) každého porazit, ale také s (téměř) každým prohrát. To je třeba mít na paměti (nejen) před klíčovými listopadovými duely kvalifikace ME 2020 s Kosovém (14. 11. v Plzni) a v Bulharsku (17. 11.).

Český celek se může měřit s každým soupeřem, když:

  1. trenér zvolí správnou/nejsilnějšímožnou sestavu a taktiku, 2. když všichni hrají na sto procent, 3. když mají trochu štěstí a silnější protivník duel třeba i poněkud podcení. Což se stalo v pátek v utkání proti Anglii.

Český celek naopak může prohrát s každým soupeřem, když:

  1. trenér nezvolí správnou sestavu a taktiku, 2. když všichni nehrají na sto procent, 3. když nemají štěstí a protivník vůbec nic nepodcení. Což se stalo v pondělí v utkání se Severním Irskem.

Příliš velké experimenty

Trenér Jaroslav Šilhavý postavil na Letné proti Severním Irsku úplně jiný tým než předtím v Edenu proti Anglii. Deset nových hráčů v základu, jediný Alex Král byl na hřišti od první minuty i v pátek. Severní Irové měli na trávníku pět hráčů ze čtvrtečního kvalifikačního utkání v Nizozemsku (1:3), ovšem včetně svých největších opor. Výsledek? První půle 0:3 a to ještě brankář Pavlenka několik šancí soupeře zmařil.  Ostudu pak museli po přestávce zachraňovat „pátečníci“, takže třeba hrál i Patrik Schick, který měl původně odpočívat. A ve středu přišla zpráva z Lipska, že jeho kotník opět není v pořádku.

Jaroslav Šilhavý po utkání prohlásil, že zápas mu přinesl před klíčovým duelem o všechno (s Kosovem) řadu cenných informací. Ty informace mohou být jediného možného charakteru: s kým o postup na ME 2020 hrát nejde. To je fajn, ale i hlavní kouč asi už ví, že po těžce znovuzískaném respektu národního týmu (ztraceném ostudnou zářijovou prohrou v Kosovu) nelze dále hazardovat se svým jménem sestavou složenou z deseti náhradníků. Zvlášť když proti Česku stál soupeř, který ho v minulé kvalifikaci MS 2018 předstihl a porazil a má ve svém středu na rozdíl od Čechů hráče z Premier League.

Více na eFotbal.cz

Zdroj foto: slavia.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace