eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vlastní gól a červená nebo údajný synovec George Weaha. Debuty, které se vůbec nepovedly (II.)

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔25.3.2016

aliadia_statistiky_twitter.comStatistika mluví za vše

První zápas v novém klubu vždy hráč očekává s velkým napětím. Ne každému se povede tak slavný debut jako třeba Rooneymu, který nasázel hattrick do sítě Fenerbahce Istanbul v zápase Ligy mistrů.

Hrdinové našich příběhů zažili zcela opačné pocity – posměšky, vztek, vypískání atd. Většinou za to ani sami nemohli, jen se zkrátka objevili ve špatný čas na špatném místě. Vzhledem k rozsáhlosti je článek rozdělen do dvou dílů.


Začátek o Alim Dia je uveden v první části článku, která vyšla ve čtvrtek. Pro přečtení kliknětě zde


Původně měl nastoupit za rezervní tým, ale kvůli nepřízni počasí se zápas neuskutečnil. Souness jej proto povýšil rovnou do A týmu a nominoval k utkání Premier League proti Leedsu.

Začal na lavičce, posléze však přeci jen vstoupil na trávník, když mu místo uvolnil Matt Le Tissier, legenda Southamptonu, první záložník, jenž vstřelil více než sto branek v PL. Jednoho z nejlepších hráčů Saints vystřídal suverénně nejhorší. Dia vydržel čtyřicet tři minut, než byl sám vystřídán.

Jeho výkon zhodnotil sám Le Tissier. „Bylo to až komické. Sice nahradil přímo mě, ale on ani pořádně nevěděl, kde má hrát. Zmateně pobíhal po celém hřišti. Vypadal jako Bambi na ledu. Nemyslím si ani, že by uměl anglicky. Nepamatuji si, že bych s ním někdy mluvil. V neděli se prý ještě objevil na regeneraci a v pondělí už byl pryč. Pak se na to celé přišlo. Bylo to celé tak trochu trapné a nikdo o tom nesměl s manažerem mluvit.“

Po konci v Southamptonu se Dia ještě na chvíli objevil v Gatesheadu, týmu z páté anglické ligy. Ale zahrál si v Premier League a to mu už nikdo neodpáře.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace