eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vítkovický tahoun Cverna exkluzivně: Takovou domácí sérii jsem ještě nezažil, venku však máme přílišný respekt

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Rozhovory, Topstory 🕔9.11.2018

Václav Cverna hrál druhou nejvyšší soutěž u nás už před deseti lety.

ROZHOVORPřed deseti lety začal pronikat do mužského druholigového fotbalu v dresu FC Vítkovice. Začátkem roku 2011 však přišel krach a rychlý konec ostravského celku. Urostlý stoper se tak vydal do Hlučína, Karviné a vyzkoušel si i angažmá v polských druholigových klubech Belchatow, Suwalki a Odra Opole. Na jaře však v posledním jmenovaném klubu již neměl tolik vytížení, a tak se vrátil do ČR. Konkrétně do MFK Vítkovice, následovatele klubu, který mu před deseti lety dal šanci. Společně s Davidem Mikulou vytvořili kvalitní stoperské duo, které na Městském stadionu odolává zatím všem nájezdníkům.

Před deseti lety začal pronikat do mužského druholigového fotbalu v dresu FC Vítkovice. Začátkem roku 2011 však přišel krach a rychlý konec ostravského celku. Urostlý stoper se tak vydal do Hlučína, Karviné a vyzkoušel si i angažmá v polských druholigových klubech Belchatow, Suwalki a Odra Opole. Na jaře však v posledním jmenovaném klubu již neměl tolik vytížení, a tak se vrátil do ČR. Konkrétně do MFK Vítkovice, následovatele klubu, který mu před deseti lety dal šanci. Společně s Davidem Mikulou vytvořili kvalitní stoperské duo, které na Městském stadionu odolává zatím všem nájezdníkům.

Venco, ve druhé nejvyšší soutěži jsi debutoval už před deseti lety. Jak na ty časy vzpomínáš?

Dostal jsem šanci hrát druhou ligu a nasbírat zkušenosti, ze kterých můžu těžit i dnes. Na to období vzpomínám často a rád.

Tehdy to skončilo insolvencí FC Vítkovice. Bylo těžké se s tím srovnat?

Po pádu z druhé ligy nastalo těžké období. I když se nám tehdy výsledkově celkem dařilo, tak ze dne na den nám bylo oznámeno, že už dále nebudeme pokračovat, že je konec. Lehké to nebylo, ale museli jsme to vzít, tak jak to je.

Když ses v létě vracel z Polska, hrálo roli, že se jednalo právě o nové Vítkovice?

V létě jsem čekal na nabídku ze zahraničí, leč když to nevyšlo, tak jsem byl za nabídku z Vítkovic velmi rád. Dlouho jsem se rozhodovat nemusel.

Jak se za těch 10 let, cos ji poprvé okusil, druhá nejvyšší soutěž změnila?

Pozoruji, že čím dál více příležitostí dostávají mladí hráči, kteří zde sbírají zkušenosti. Úroveň soutěže je podle mě hodně podobná době, kdy jsem já sám začínal.

…čtěte celý rozhovor na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: eFotbal.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace