eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VÍME PRVNÍ: ČFL a divize ruší remízy! O výhře rozhodnou penalty. Připojí se i Premier League?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔21.2.2014

berbr

To, co s úspěchem už několik běží na Plzeňsku, kde fotbalu šéfuje místopředseda FAČR Roman Berbr,  míří i do vyšších pater českého fotbalu. „Už to schválil výkonný výbor FAČR, od sezony 2014/2015 se zruší remízy i ve třetí nejvyšší soutěži, ČFL, a také ve všech českých (nikoli zatím moravskoslezských – pozn. aut.) divizích. Za nerozhodného stavu rozhodne o přidělení druhého bodu penaltový rozstřel,“ prozradil HATTRICKU exkluzivně Roman Berbr.

Tomu, aby byl tento hokejový a pro diváky velmi atraktivní experiment zaveden i v Gambrinus lize, zatím brání předpisy UEFA. „Ovšem podle mých informací se nyní Angličané snaží o zavedení této naší novinky v Premier League.  Už měli na toto téma tři setkání s představiteli UEFA. Pokud by se jim to povedlo prosadit, jsem přesvědčen o tom, že by podle jejich vzoru brzy zrušili remízy i všude jinde v Evropě,“ říká Roman Berbr.

Ostatně, když v první polovině 90. let minulého století přešli v Anglii z dvoubodového na tříbodový systém, záhy většina evropských zemí tři body za výhru skutečně převzala. Gambrinus liga to učinila poprvé v sezoně 1995/1996, UEFA před EURO 1996 v Anglii.

-pch – 

(zdroj fotky: MediaFax)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace