eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Viktoria Plzeň obdrží ke stoletým narozeninám film na DVD

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔29.2.2012
Viktoria Plzeň obdrží ke stoletým narozeninám film na DVD

Úřadující mistr Gambrinus ligy a úspěšný pohárový zástupce si ke svým stým narozeninám nadělí DVD, jehož křest proběhne již ve čtvrtek 1. března od 18:00 v plzeňské restauraci Na Spilce.

Film produkují společnosti Gemini 99 a Plzeňská televize, režijně a scénáristicky je dílem plzeňských filmařů Jana Loučíma a Miroslava Antona. „Po historickém získání prvního mistrovského titulu plzeňské Viktorky jsme si řekli, že takové téma nemůžeme nechat ladem“, říká kameraman a režisér Jan Loučím. „Proto jsme už od jara loňského roku začali natáčet a pracovat s archivními materiály.“

Dokumentární film připomíná všechny důležité etapy vývoje klubu. Ve filmu se objeví i záběry ze zápasů ve 40., 60. a 70. letech minulého století. „Chceme divákům přiblížit i atmosféru minulých časů, které si nicméně řada Plzeňáků pořád pamatuje“, doplňuje scénárista Miroslav Anton. Archivní záběry zachycují mj. fotbalové zápasy Viktorky se Spartou v roce 1943, jedenáctkou americké armády po osvobození v roce 1945, ligové zápasy z éry 70. let a další. Nejúspěšnější éra Viktorky je dokumentována sestřihem utkání z domácí ligy a předkola Ligy mistrů.

Dále čtěte: Na trůn usedl Čech, ale co trenér, talent a osobnost roku?

„Kromě toho ale film věnuje velkou pozornost plzeňským fandům,“ upozorňuje Miroslav Anton. Ve filmu jsou tak zdokumentovány například jízda vlakem na utkání s Kodaní, fanouškovský kotel či rozhovory se známými fanoušky a příznivci jako jsou Pavel Hochman, Čámrs, Pitralon, Roman Bakala a další. Ve filmu hovoří plzeňské a české fotbalové legendy jako jsou např. Antonín Panenka, Pavel Nedvěd, František Straka, Stanislav Levý, Jiří Lopata, František Plass, Zdeněk Michálek, Ivan Bican, Josef Čaloun a jiní.

Samostatnou kapitolou je pak časosběrná část filmu dokumentující rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech. Současně s křtem DVD bude zahájen jeho prodej za speciální cenu. „Prvních sto DVD bude prodáno symbolicky za 100 korun,“ upozorňuje Miroslav Anton.

Projekce je veřejně přístupná a zúčastní se jí bývalí hráči Viktorie Plzeň. Současní fotbalisté úřadujícího mistra se z důvodu reprezentačních povinností a nabitého programu před ostře sledovaným duelem se Spartou akce nezúčastní.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace