eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VIDEOVZPOMÍNKA: Co nás připravilo o finále EURA 2004? Nebyl to Rehhagel, ale smůla!

📁 Domácí fotbal, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.3.2014

Italy v Czech Republic - FIFA 2014 World Cup Qualifier

Český národní tým momentálně neprožívá zrovna idylické časy. Češi se znovu neprobojovali na mistrovství světa a realisticky se nemůžeme měřit s nejlepšími evropskými a světovými reprezentačními celky, ale v minulosti jsme patřili k tomu vůbec nejlepšímu v Evropě a nebylo to zrovna moc dávno.

Český výběr se pod vedením Dušana Uhrina podíval až do finále mistrovství Evropy v roce 1996 a velice blízko byl účasti v závěrečném střetnutí evropského šampionátu i o osm let později v Portugalsku. Nakonec ovšem bylo nad síly svěřenců trenéra Karla Brücknera Řecko.

Byli však Řekové opravdu lepší než český tým v čele s Rosickým, Kollerem či Barošem, anebo se skrývá za nepostupem našich reprezentantů něco jiného? Odpověď může být naprosto jednoduchá. Vyřadila nás ze hry o zlato skutečně jenom smůla?

Český tým pálil jednu šanci za druhou a nepřál mu ani Collina

Brücknerovi hoši vyhráli zcela jasně utkání na střely v poměru 16:9 a byli po většinu duelu také aktivnější a nebezpečnější v útočné fázi, ale ani za 105 odehraných minut nedokázali překonat ani jednou brankáře Antonise Nikopolidise.

Čechy mohl dostat do vedení už v páté minutě střetnutí povedenou ránou Tomáš Rosický, ale jeho projektil skončil na břevně. Po průniku po levé straně neuspěl ani aktivní bek Marek Jankulovski, ale zahazování šancí v podání českého výběru pokračovalo.

Ještě v první půli dvakrát střílel v poměrně dobré pozici Jankulovski a po přestávce zachránil Řeky svým nepřesným rozhodnutím italský sudí Pierluigi Collina. Po jasném stažení Kollera Dellasem totiž místo odpískání pokutového kopu nechal pokračovat ve hře. Že by měl na české hráče opravdu až takovou pifku?

Český národní tým si však mohl za bezbrankový stav z valné části především sám. V 80. minutě po kombinaci tehdejších dortmundských spoluhráčů Kollera s Rosickým mířil první jmenovaný v tutové pozici těsně mimo a po samostatné akci se nedokázal trefit mezi tyče ani nejlepší střelec turnaje Milan Baroš. Jeho pokus však byl na jeho obranu tečovaný.

Víra ve vlastní taktiku a především lepší produktivita

Není pochyb o tom, že Řekové měli velké štěstí, ale svým odhodláním šli úspěchu naproti. Trenér Rehhagel vštípil svým svěřencům výbornou defenzivní taktiku a oni uvěřili, že, když budou do puntíku plnit svěřené úkoly, úspěch se dostaví a on opravdu přišel.

Poté, co po většinu zápasu Řecko tahalo za kratší konec, tak v prodloužení ucítilo velkou příležitost a po úvodním osmělování vstřelilo i rozhodující gól. Navíc v nejméně vhodnou dobu, v poslední minutě prvního prodloužení. Češi tak neměli žádnou šanci zareagovat.

Milimetrově přesný centr od rohového praporku v podání Tsartase totiž nedokázali v letu zasáhnout ani Šmicer, ani Bolf a pohroma byla na světě. Míč se totiž snesl přesně na hlavu nabíhajícího Dellase a ten vsítil nejdůležitější gól své kariéry.

-Michal Hrabal-

(zdroj fotky: isifa.com/MAFRA/Michal Šula)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace