eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VIDEO: Zajímavá paralela! Když šla Francie do finále MS, Zidane se vždy nechal vyloučit

📁 Články, HattrickTV, MS 2014, Reprezentace, Topstory 🕔9.6.2014

Zidane

Z HISTORIE MS – Jeden z nejlepších fotbalistů poslední doby Zinedine Zidane nechyběl u největších úspěchů francouzské reprezentace, ale také se nevyhnul několika velkým blikancům, jak by řekl Tomáš Řepka. Shodou okolností se mu to stalo pokaždé, když se s národním týmem radoval z velkého úspěchu na mistrovství světa.

Někdejší hráč Bordeaux, Juventusu nebo Realu Madrid startoval celkem na třech světových šampionátech, ovšem vinou zranění stihl v roce 2002 v Japonsku a Koreji pouze jeden zápas, a i díky tomu Francie skončila své účinkování bez jediného bodu i vstřeleného gólu už po základní skupině.

V letech 1998 a 2006 však Zidane na závěrečném turnaji mistrovství světa zářil a byl hlavním francouzským tahounem v cestě za medailovými úspěchy. Nebylo to však bez obětí. Tvořivý záložník byl totiž jak při triumfu na domácím šampionátu, tak při stříbrné pouti o osm let později jedenkrát vyloučen. A byly to hodně zbytečné červené karty.

V souboji se Saúdskou Arábií v základní skupině na národním stadionu v Saint Denis Zidane nejprve 18. června 1998 udivoval fanoušky svými technickými dovednostmi s míčem a různými parádičkami, ale poté si vysloužil po červené kartě i předčasný odchod ze hřiště, když po ostrém zákroku v 70. minutě úmyslně šlápl na nohu protihráče.

Druhý Zidaneho velký úlet přišel dokonce ve finále světového šampionátu v roce 2006 proti Itálii a zatímco předchozí vyloučení zvládla francouzská reprezentace bez poskvrny a v pohodě zvítězila, tentokrát toho krutě olitovala. V závěrečném penaltovém rozstřelu totiž Francouzi doplatili na to, že Zidane nebyl jedním z exekutorů.

Francouzský kapitán s číslem 10 na zádech neunesl slovní urážky stopera Materazziho, které byly údajně adresované na jeho rodinu a zcela mimo hru zasadil vysokému obránci ostrou hlavičku do hrudníku. Tento moment unikl i hlavnímu sudímu Elizondovi, ale asistent jej správně upozornil na Zidaneho velký prohřešek proti pravidlům.

-hra-

(zdroj fotky: isifa.com/Getty Images)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace