eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VIDEO: S míčem uměl Kornějev velké věci! Kéž by něco podobného naučil hrát i Slavii

📁 HattrickTV, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.3.2014

kornejevigor_hra feyenoord.nl

Rus Igor Kornějev, který nedávno vstoupil do sportovního vedení Slavie Praha, kde oficiálně působí jako poradce sportovního úseku, naposledy pracoval jako technický ředitel v Zenitu Petrohrad a výborná technika mu rozhodně nebyla cizí ani během jeho úspěšné hráčské kariéry.

Nyní šestačtyřicetiletý funkcionář dokonce jednu sezónu nastupoval i za slavnou Barcelonu a jako ofenzivní záložník uměl s balónem opravdu velké věci. Kornějevovi nedělalo problémy obejít i ty nejlepší obránce tehdejší doby včetně Ronalda Koemana a poté přes ně i přesně zakončit.

Rychlost, dribling i střelba byly u rodáka z Moskvy skutečně na vysoké úrovni a z tohoto důvodu je až nepochopitelné, že Kornějev odehrál pouze 14 utkání za reprezentaci Ruska (respektive Společenství nezávislých států) a zúčastnil se pouze mistrovství Evropy v roce 1992 a světového šampionátu o dva roky později.

Možná i proto v roce 2002 získal do svého držení kromě ruského i nizozemské občanství a právě v zemi tulipánů našel Kornějev svůj druhý domov. Celkově v dresu Heerenveenu, Feyenoordu a Bredy odehrál osm sezón a právě v tomto období došel poprvé do kontaktu s českým fotbalem.

V ročníku 2001/02 se totiž jeho Feyenoord utkal s pražskou Spartou dvakrát v základní skupině Ligy mistrů a dvakrát s ní prohrál po výsledcích 0:2 a 0:4. Jistě i sám Kornějev doufá, že tentokrát bude mít z kontaktu s jiným českým klubem Slavií lepší pocit než tenkrát. Snad ve spolupráci se svými spolupracovníky naučí hráče Slavie podobným kouskům jako uměl on sám a sešívaní budou preferovat stejně ofenzivní fotbal jako se hraje v nizozemské Eredivisie.

-Michal Hrabal-

(zdroj fotky: feyenoord.nl)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace