eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VIDEO: Juniorská liga zná svého premiérového vítěze. Titul slaví Zbrojovka!

📁 Domácí fotbal, Topstory 🕔4.6.2013
VIDEO: Juniorská liga zná svého premiérového vítěze. Titul slaví Zbrojovka!

IMG_5907_1Radost, euforie, oslavy. Fotbalisté Zbrojovky Brno se stali prvními vítězi Juniorské ligy. Mistrovský titul si před druhou Slavií zajistili po vítězství 2:1 nad Teplicemi. Hráči oslavili svůj úspěch přímo na hřišti i se svými fanoušky. Speciální vzkaz vyslali svému bývalému spoluhráči Martinu Foukalovi, který v dubnu zemřel na zástavu srdce. I pro něj vybojovali juniorský titul.

juniorska_liga_logo„Titul určitě oslavíme, i když dnes z toho nic velkého nebude. Zítra totiž máme ještě nějaké klubové povinnosti. Nějaké pivko si ale dáme, to je jasné,“ říkal při oslavách jeden z hráčů Zbrojovky Daniel Přerovský.

Brno prožilo v Juniorské lize skvělou sezonu. Pyšnilo se nejlepší obranou, když inkasovalo ve 34 utkáních jen dvacet branek.

„Pro hráče je to dobré, hraje tu řada dobrých týmů a to srovnání je prospěšné. Ať už se jedná o zápasy se Slavií, Olomoucí nebo Jabloncem. V týmech často hrají i členové kádrů prvoligových mužstev. Soutěž je navíc čistá, jezdí se nadoraz, není to tak svázané taktikou,“ hodnotí první ročník soutěže trenér Petr Maléř.

Na své hráče byl po premiérové sezoně v nové soutěži pyšný. Řada z hráčů z jeho celku nakoukla do A-mužstva hrající Gambrinus ligu. „Pokud na sobě budou pracovat, mělo by se to podařit. Řada už jich ligu letos hrála, další mohou přijít. Vždycky jim říkám, že jednou po příchodu na stadion půjdou ze schodů doprava a ne doleva,“ ukazoval Maléř do útrob stadionu na místo, kde sídlí kabina A-mužstva.

IMG_5999_1Oslavy brněnských juniorů se nesly v umírněném duchu. Všichni hráči si na počest zemřelého spoluhráče Martina Foukala oblékli pod dres trika s nápisem „Fukec, hrajeme pro Tebe.“

„Titul určitě oslavíme, i když dnes z toho nic velkého nebude. Zítra totiž máme ještě nějaké klubové povinnosti. Nějaké pivko si ale dáme, to je jasné,“ zakončil Přerovský.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace