eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

VERDIKT: Někteří sudí jsou arogantní, cítí za sebou Berbra

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔30.12.2017

Jak si rozhodčí v české HET lize vedli?

UPOUTÁVKA – Magazín HATTRICK je tu už potřetí se svou pravidelnou rubrikou VERDIKT, v níž nám analýzu výkonů českých ligových sudích obstarává zdroj přímo zevnitř rozhodcovského prostředí, který si přeje vzhledem k situaci v českém fotbale zůstat v anonymitě. Po skončení podzimní ligové sezony je přesvědčen o tom, že někteří rozhodčí, známí oblíbenci kontroverzního místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace ČR) Romana Berbra, tuší, že současná komise vedení Polákem Michalem Listkiewiczem po sezoně skončí, a podle toho se také na hřišti i mimo něj chovají.

Jílek zvyšuje svou aroganci

Jak tedy podzimní část sezony viděl zdroj HATTRICKU coby špičkový fotbalový rozhodčí?

Mluvíme spolu týden před mimořádnou volební valnou hromadou FAČR v Nymburce. Čtenáři HATTRICKU už v této chvíli vědí, jak to dopadlo. My ne. Neměli bychom to tedy ještě vědět, ale já se obávám, že vše skončí podle očekávání, že tedy budou zvoleni všichni Berbrovi favorité včetně předsedy. A pokud nestáhne svou místopředsednickou kandidaturu těsně před volbami sám, tak pochopitelně i on. Rád bychom se ovšem mýlil.

Rozhodčí, hlavně jeho oblíbenci, to dobře vycítili. Na podzim totiž docházelo k různým verdiktům i prohlášením, jichž jsme ještě na jaře 2017 nebyli svědky. Jako by sudí už počítali s tím, že se současná Listkiewiczova komise položí a že to zase zcela vezme do svých rukou v pozadí Roman Berbr. Předpokládám, že tahle komise ještě dokončí sezonu 2017/2018, už proto, že Fortuna pro ni sehnala a dodala sponzorské peníze. Ale už na jaře se začne v tichosti připravovat komise nová. A podle toho to může na českých trávnících také vypadat. I v tomto případě bych se ale moc rád spletl.

Minule jsem na tomto místě říkal, že mě po zářijovém derby Slavia – Sparta (2:0), které se sudím vyloženě nepovedlo, zaujalo sebevědomí hlavního rozhodčího Jana Jílka. Jak jsem uvedl, suverenita, s níž tento předseda Jihočeského fotbalového svazu a velká Berbrova opora vystupoval, byla až nečekaně velká. Na to, jak se mu duel pražských „S“ nevydařil. Bylo vidět, kdo za ním stojí. Osobně jsem očekával, že po derby vyfasuje mnohem větší trest, než dostal.

Jílek ovšem ještě vše vystupňoval po posledním podzimním kole, po zápase Slavia – Baník Ostrava (2:1), které se mu v Edenu zase příliš nepovedlo. Chyboval na obě strany, nesprávně neodpískal penalty za faul na Baroše i na Milana Škodu. Milan Baroš na něj po utkání před svědky řval, že je zk….vysyn.

A Jílkovo vyjádření pro média? Obří arogance.

CELOU ANALÝZU PODZIMNÍCH VÝKONŮ ROZHODČÍCH V HET LIZE SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 14. PROSINCE 2017.

-red-

(zdroj fotky: archiv)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace