eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Velký den pro čáslavický fotbal – Pacanda a Šustr si zahrají v Krajském přeboru

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔26.7.2012
Velký den pro čáslavický fotbal – Pacanda a Šustr si zahrají v Krajském přeboru

Tak už je to zpečetěno. Do čáslavického týmu z podsádeckých vinic přicházejí dva velezkušení hráči otřískaní první ligou útočník Milan Pacanda a záložník Pavel Šustr z opětovně prvoligové Zbrojovky Brno.

„V to, co nedoufal snad nikdo, se nakonec stalo realitou. Náš kádr se rozrůstá o dvě významné posily, které svými zkušenostmi a kvalitou přesahují Krajský přebor. Dnes je velký den pro čáslavický fotbal a já jsem rád, že tuto novinku mohu fanouškům našeho klubu konečně s definitivní platností potvrdit,“ říká šéf klubu Lubomír Lampíř.

Čtyřiatřicetiletý Pacanda, jenž je právem označován za promrhaný talent, přichází do Čáslavic na půlroční hostování. Jedná se o odchovance brněnského fotbalu. Za Brno v lize zatím odehrál přes 170 utkání .V sezoně 2011/2012 se objevil v dresu druholigového I. SC Znojmo, ale jaro už strávil na hostování v Rosicích, které hrají MSFL.

Pro čáslavické fanoušky je zajímavé i jméno Pavla Šustra. V sedmatřiceti letech se rozhodl využít nabídku týmu z podsádeckých vinic a přichází na přestup. Během své bohaté profesionální kariéry posbíral 117 zápasů a 9 branek v první lize. Šustr na jaře působil v MSFL v týmu Rosic. Podle slov samotného hráče, ale nyní dostává přednost funkce šéftrenéra žáků ve Zbrojovce Brno. I proto kývl na nabídku z Čáslavic.

Fotbalem se už opravdu chci jen bavit,“ říká Šustr, který se byl na své nové spoluhráče podívat při prvním přípravném zápase černých koček, které minulou neděli nastoupili doma proti HFK Třebíč B (2:3). Do zápasu ale ještě nezasáhl, ale hru sledoval z tribuny.

Velkou zásluhu na příchodu obou hráčů má podle Lampíře Karel Jarůšek.Z HFK Třebíč se naopak vrací kapitán čáslavického dorostu Vojtěch Lampíř. Od toho si vedení klubu slibuje, že bude i nadále oporou dorosteneckého mančaftu a zároveň bude sbírat cenné zkušenosti v dresu A-týmu v krajském přeboru.

Kádr Čáslavic-Sádku naopak po minulé sezoně opustili záložník Kamil Vybíral, útočník Tomáš Kalay (oba Rakousko). Změnit dres se rozhodl i univerzál Petr Kylíšek, jenž vyztuží linii nedaleké Stařče v okresní soutěži. Do Jaroměřic nad Rokytnou se z hostování vrátil i Tomáš Brabenec. Trenérský štáb Čáslavic-Sádku opustil Ladislav Hrbáček, jenž zamířil do Chlístova. S týmem už není ani Vojtěch Bula, jemuž skončilo hostování z I. SC Znojmo.

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace