eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Vaněk si bude chtít turecké angažmá vynahradit v Plzni. Dostane se opět do reprezentace?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Homepage, Topstory 🕔24.7.2014

ondrej_vanek_hra fcviktoria.cz

Nejlepší přestupy Synot ligy: Ondřej Vaněk byl ještě před rokem neodmyslitelnou součástí základní sestavy Baumitu Jablonec. Tam také prodlužoval smlouvu o 3 roky, ale nakonec se Vaněk ani Jablonec neubránili zájmu tureckého Kayserisporu a hráč severočeský celek opustil. Nyní si v Jablonci mohou říkat, jaká to škoda, s ním by byl Jablonec ještě silnější. Nyní je před ním nová výzva, popere se o svoje místo v elitním českém klubu Viktorii Plzeň.

Vaněk je tvrdým důrazným hráčem

Ondřej Vaněk je velice tvrdým fotbalistou. V každém osobním souboji neváhá svému soupeři naložit něco od cesty a většina střetů s ním je pěkně bolestivá. Ovšem Vaněk má i jiné přednosti, než je jeho důrazná hra do těla, Vaněk má velice kvalitní střely a to i ze střední a delší vzdálenosti.

Ondřej Vaněk může hrát teoreticky kdekoliv v záložní řadě, zvládá hru jak na křídle, tak i ze střední zálohy, proto je pro trenéra velice platným hráčem s mnoha využitími. Vaněk se nebojí soubojů na jednoho, v těch umí perfektně využít svého dobrého krytí balonu tělem.

Jako každý jiný má i své slabé stránky

Vaněk je velmi kvalitním hráčem, o tom není pochyb, ale občas má takové období, že třeba ve dvou, či ve třech zápasech za sebou je naprosto neviditelný a jeho výkony jsou takové odevzdané. Ale ne, že by se v těchto zápasech nesnažil, snaha na něm je vidět, ale zkrátka to nejde. Kazí přihrávky, nezpracuje balon apod.

Další jeho nevýhodou je, a to sám Vaněk ovlivnit nedokáže, snad jedině poctivou prací na tréninku, že Viktoria Plzeň má velkou řadu kvalitních záložníků a Ondřej to bude mít velice těžké, aby si získal místo v základní sestavě. Ta se sice bude během sezóny točit, ale ani tak to neznamená, že Vaněk odehraje tolik minut, kolik by si představoval.

ondrej_vanek_repre facebook.com/Ondrej-Vanek

V lize už má Vaněk vybudované renomé

Ondřej Vaněk poprvé zasáhl do Synot ligy jako náctiletý v sezóně 2009/2010 v dresu Slavie, ta ho v tomto ročníku postavila ve dvou duelech. Poté sice strávil půlroku v druholigovém Hlučíně, tam se ale dlouho neohřál a už se stěhoval na sever Čech do Jablonce. Za místní Baumit kopal Vaněk 3 roky, než odešel v půli loňské sezóny do Turecka.

V lize má tento čtyřiadvacetiletý záložník odkopáno 75 zápasů, letos by se tedy mohl stát stovkařem v počtu ligových startů. V této porci zápasů se ukázal i jako dobrý střelec. Míč za brankařova záda poslal devětkrát, i tady se může letos dostat na další metu a překonat hranici 10 vstřelených branek.

Jaká byla jeho poslední sezóna?

Poslední sezónu měl záložník se sedmi reprezentačními starty rozdělenou na dvě části, jabloneckou a tureckou. Nutno říci, že ta první byla asi vydařenější. V Jablonci prožil svůj neproduktivnější půlrok, když se v lize v 16 zápasech pětkrát, zahrál si i zápasy Evropské ligy, kde se také jednou prosadil.

Poté tak trochu nečekaně Jablonec opustil a zamířil do tureckého Kayserisporu. Tam to sice netrvalo dlouho a také se prosadil do základní sestavy, ale střelecká produktivita z Jablonce byla zapomenuta. S tureckým celkem dokonce zažil hořkost sestupu do druhé ligy, a tak se rozhodl klub po sezóně postit a hledat si angažmá v ambicióznějším celku.

Dostane se z Plzně opět do reprezentace?

Tím se dostáváme do současnosti, Vaněk kývl na nabídku elitního českého celku Viktorii Plzeň, která každoročně hraje evropské poháry. Ondřej sice ví, že zde se bude muset hodně prát o základní sestavu, ale na to je prý připraven a v takovém celku je to logické.

V Plzni také bude mnohem více na očích reprezentačnímu trenérovi Pavlu Vrbovi, pod kterým už si start také připsal. Záleží ale na tom, jak se v Plzni prosadí. Vaněk je kvalitní hráč, který to má v hlavně uspořádané a ví, za čím jde a udělá proto cokoliv. Ondřej je správný dříč a je velmi pravděpodobné, že až se dočká v Plzni šance, tak se jí pevně chytne.

ČTĚTE TAKÉ:

-Michael Chvoj-

(foto: fcviktoria.cz, facebook.com/Ondrej-Vanek)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace