eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V Rusku peníze nechybí! TOP 3 nejdražší příchody do Premier Ligy v historii!

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.8.2015

willian_bezismicemprotileicesteru_chelseafc_comWillian se v Anži Machačkale dlouho nezdržel.

Jednu dobu byla ruská Premier Liga žhavým lákadlem pro většinu fotbalistů z celé Evropy! Kvalita to nebyla, co hráče přitáhlo, nýbrž peníze. Slušný kapitál měl Zenit Petrohrad, velký boom způsobila také Anži Machačkala!

V posledních měsících a letech už ale zájem o ruskou nejvyšší soutěž trochu opadnul. Největším dosavadním přestupem léta 2015 v Rusku je ten Josého Salomóna Rondóna, jenž si to namířil do West Bromu. A částka? Necelých 12 milionů liber.

Dnes se společně podíváme na TOP 3 nejdražší příchody do ruské Premier Ligy v historii! Zajímavostí je, že všechny se odehrály v sezoně 2012/13!

Willian (27 let, křídlo)

Šachtar Doněck → Anži Machačkala (24,5 mil. liber)

anzimachackala_logo85x85Brazilský ofenzivní hráč Willian se v ruské Premier Lize příliš dlouho nezdržel, přesto se postaral o třetí nejdražší příchod v historii soutěže! Jeho kariéra začala v Corinthians, odkud si jej v roce 2007 vyhlédl ukrajinský Šachtar Doněck.

Tady prožil velké úspěchy! Ukrajinskou ligu vyhrál čtyřikrát, pohár třikrát a superpohár taktéž třikrát. Navrch přidal i tehdejší Pohár UEFA! V lednu roku 2013 ho ale zlákal nově vytvářející se projekt v Anži a za téměř 25 milionů liber přestoupil.

Po půlroce přišel další zlom! Machačkala rozprodala prakticky celý kádr, Willian na listině odchodů nechyběl. Šáhla po něm londýnská Chelsea, která za něj vyplatila téměř totožnou částku. Willian podepsal pětiletý kontrakt a v uplynulé sezoně se už dočkal prvních trofejí. Vedle poháru Blues získali také ligový titul!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace