eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V reálu je Daridova cesta do Realu ještě hodně dlouhá. Vede přes Francii

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, EURO 2016, Homepage, Hráči, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.3.2016

vladimirdarida_pozujeuznaku_herthabsc_deO Vladimíra Daridu prý bude usilovat věhlasný gigant z Madridu!

BLOG – Je to takové malé pohlazení po duši českého fanouška. O našeho krajana se zajímá klub z těch nejvyšších evropských pater. Na to jsme si už za poslední leta odvykli. Z tenat San Bernabeu unikla informace, že o služby Vladimíra Daridy, t.č. v Herthě Berlín, se uchází samotný Real Madrid.

Zastavme ale rychle točící se hlavu. Na každém šprochu je sice pravdy trochu, jak praví české přísloví, ale v reálu je do Realu pro Daridu cesta ještě velmi dlouhá, daleká a plná překážek.

Těch brzdících faktorů je celá řada. Především jde o informaci zatím čistě hypotetickou, Real ji nepotvrdil, ani ji nepotvrdí, protože jednoduše nemá ve zvyku v polovině sezony vytrubovat do světa, koho by chtěl v létě získat. Takhle přece nejedná žádný klub.

Darida si v Německu vydobyl pověst skvělého záložníka s obrovským fyzickým fondem, je schopný pracovat v nejvyšších obrátkách celých devadesát minut, má techniku, ránu, přihrávku. Je motorem týmu, který okupuje třetí místo v Bundeslize a má našlápnuto do Ligy mistrů. To vše opravňuje sportovní oddělení Realu, aby dovolilo ze svých kanceláří vypustit informaci, že Darida by mohl v létě rozšířit kádr bílého baletu.

vladimirdarida_soubojshracemomicleden16_uefa_comJe vůbec transfer na Santiago Bernabeu reálný?

Cesta z Berlína do Madridu ovšem vede přes Francii. A to jak na mapě, internetové vyhledávače zobrazí cestu autem a vysypou na vás délku 2334 km, tak i obrazně, přes letní EURO v této zemi. Darida prožívá v Berlíně skvělou sezonu a měl by být motorem Vrbova týmu i na závěrečném turnaji, spíš, že s Rosickým to asi moc pozitivně nedopadne.

Právě Vrbův tým se často srovnává s Uhrinovým výběrem roku 1996, který přivezl domů stříbro. A v Anglii se tehdy odrazili k angažmá snů například Karel Poborský (Manchester United) či Pavel Nedvěd (Lazio Řím). Proč by tedy nemohl v létě měnit Darida berlínský dres za madridský?

Pořád ale platí, že tato cesta je velmi složitá a komplikovaná. Skvělé ale je, že ve španělském královském klubu vůbec uvažují o tom, že by vedle Ramose, Ronalda či Balea mohl hrát rodák z Plzně. Jako první Čech v historii.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: herthabsc.de, uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace