eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V Plzni slavil i Chřestýš! Hrozí při triumfu Jablonce v poháru čínská zloba?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔3.5.2016

michalduris_slavigolpohledpressit_fcviktoria_czV Plzni slavil i Chřestýš!

KOMENTÁŘ – Také vám ty oslavy tituly Viktorie Plzeň přijdou nějak pořád stejné? Hold těžce nemocnému Mariánu Čišovskému je samozřejmě chvályhodný pokaždé, hra se slovem MisTŘI, s tentokrát přeškrtnutým TŘI a připsanou čtyřkou, je fajn. Ale jinak? Zase doutníky a obří šampus na pódiu? Znovu sebezesměšnění trenéra, aby se ukázal před mužstvem, že je jedním z nich? Opět významně pokuřující majitel klubu na hrací ploše?

Nevím, proč se mi znovu při sobotním plzeňském křepčení okamžitě vybavila ostrá poznámka internacionála Milana Luhového, který ještě za Vrbových časů psal o klubovém „sedlačismu“, resp. buranství. Nic se nezměnilo, i těžce provařený fotbalový „lobbista“ Martin „Chřestýš“ Svoboda, jenž od soudu řešícího korupci ve fotbale odešel bez úhony, protože někteří lidé nejspíš ztratili paměť, se po roce znovu objevil na hráčské oslavě v restauraci Na Parkánu. To byly oslavy ligového titulu, ovšem zbývá tu ještě Pohár FAČR/MOL Cup. A pokud jej vyhraje zázračně znovuzrozený Jablonec, Číňané z CEFC sponzorující nejen Slavii, ale i FAČR a český národní tým, se by mohli naštvat.

Ještě pár slov k těm plzeňským oslavám. Ať se mládí (zaslouženě!) vydovádí, ale musejí být ty doutníky a obří lahve šampaňského pro každého hráče prezentovány na hřišti? Nechci být za moralistu, ať se kluci v uzavřené společnosti ve své hospodě za zavřenými dveřmi zřídí po zisku titulu třeba do němoty, ale je nutné tohle opakovaně dělat na veřejnosti?

Fotbal není formule 1. Viděli jste někdy nejlepší světové hráče kouřit doutníky na hrací ploše při vyhlášení vítězů na MS, ME či při Lize mistrů? Tam je to o něco důstojnější, že?

A když už to musí být, je nutné brát na pódium malé děti, hulit jim těmi doutníky do obličeje a stříkat po nich šampaňským? Hostesky v krátkých šatečkách polité šampusem od hlavy až k patě? Fajn, kdyby mi bylo šestnáct, třeba by se mi taky to líbilo.

Ovšem proti gustu žádný dišputát.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace