eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V novém Hattricku: Šural a Hušbauer na nové vlně!

📁 Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Homepage, Hráči, Synot liga, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔19.2.2016

josefsural_josefhusbauer_noverole_upoutavkabrezen2016_kolazhattricku

UPOUTÁVKA – Dříve byly do značné míry kořením českého fotbalu velké přestupy do zahraničí. Situace se změnila. Velké transfery téměř mizí, ty střední se často mění v ne úplně slavné návraty. A nyní jsou už zajímavější přestupy na domácí scéně. Platí to i o změnách, které v zimě prožili Josef Hušbauer a Josef Šural. Nové vydání tištěného magazínu HATTRICK, které je na trhu od 11. února, se na ně zaměřilo jako na nejatraktivnější událost zimy a přináší s nimi dvojrozhovor.

Tito dva pětadvacetiletí hráči patří k tomu nejlepšímu, co český fotbal dokázal v poslední době vychovat. Zasluhují výjimečnou pozornost, aby jejich mimořádné talenty nebyly „nabourány“ či dokonce promarněny. Hušbauer vyměnil dres Sparty za barvy Slavie, Šural opustil Liberec a i když se dlouho zdálo, že zamíří za Hušbauerem do Edenu, otočil kormidlo směrem ke Spartě.

Oba představují novou generaci reprezentantů, kterou se rozhodl otevřít trenér národního týmu Pavel Vrba, když bylo nutné úspěšně dovršit kvalifikaci na EURO 2016 ve Francii a současně nahradit ztráty v kádru. Hušbauera bohužel o půl roku zdržela poněkud nepochopitelná půlroční epizoda v Cagliari.

Oba Josefové se velmi dobře znají i proto, že společně prošli všemi mládežnickými reprezentacemi. „Pokud se nepletu, tak jsme spolu poprvé hráli za šestnáctku v roce 2005 proti Belgii v Žatci. Prohráli jsme 0:1. Oba jsme nastoupili v základu. Ale už předtím jsem hrál proti Polsku, za které chytal Szczęsny,“ vzpomíná si Josef Hušbauer, který také v rozhovoru nemilosrdně zhodnotil své hostování v Itálii.

O tom, co říkají jeden o druhém a o svých přestupech, se dovíte v novém čísle Hattricku.

Součástí článku je také vypočet TOP 10 talentovaných českých fotbalistů, jejichž kariéru vážně zbrzdily neuvážené přestupy do zahraničí, případně si ji pokazili sami.

Hattrick_titul_brezen16

-psk-

(zdroj fotky: koláž Hattricku / slavia.cz / sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace