eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V novém HATTRICKU: Roman Pivarník, novátor, dobrodruh a oběť

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔9.5.2017

hattrick_cerven17_nahled

UPOUTÁVKA – Nové číslo tištěného magazínu HATTRICK, které je na trhu od 4. května, přináší exkluzivní rozhovor s trenérem Romanem Pivarníkem, jenž vznikl krátce poté, co byl odvolán z pozice hlavního trenéra Viktorie Plzeň. Vyhodit kouče, který je s týmem v čele tabulky a odůvodnit jeho propuštění „neuspokojivým herním projevem“, není úplně normální.

Článek Hattricku však také jasně naznačuje, jaký byl skutečný důvod. Pivarník byl „odejit“, aby udělal místo pro Pavla Vrbu, jenž se chtěl po propuštění v Machačkale vrátit do Plzně co nejdříve. Sešel se měsíc s měsícem a ukázalo se, že je to pravda a spolehlivé zdroje redakce se opět nemýlily.

„K žádným diskusím o neuspokojivém herním projevu nedocházelo. Nespokojený s herním projevem jsem byl především já. Už od začátku. Ale tohle se stává, když se věci začnou dělat jinak s určitou vizí. Ale vyhrávali jsme, vedli jsme ligu, měli jsme nejvyšší percentily držení míče v celé lize, dostávali nejmíň gólů,“ říká v rozhovoru Roman Pivarník.

Byl prostě obětován, i když byl úspěšný, vyhrál patnáct zápasů, v pěti remizoval, jen dvakrát prohrál, mužstvo bylo na první příčce, řadu utkání tým odehrál špičkově. Na dva měsíce ho zastupuje jeho asistent Zdeněk Bečka, který v pěti kolech jednou prohrál, jednou remizoval a ztratil vedení. Ale takhle to v Čechách prostě chodí, protože o bytí a nebytí trenéra nerozhodují jen výsledky.

Padesátiletý Roman Pivarník však není jen pozoruhodně obětovaným trenérem špičkového klubu, ale i velmi plastická a pestrobarevná výrazná lidská osobnosti se sklonem k dobrodružství, milovník adrenalinu, motorkář sedlající Harley Davidson, má skvělou hráčskou minulost v Česku i v cizině, mimořádné rodinné sportovní vazby. Jeho otec byl atletickým šampionem, strýc Ján mistrem Evropy 1976 v Bělehradě. Z odborného hlediska má pověst novátora, je autoritou, nebojí se být přísný, neustále se vzdělává, je velmi pracovitý. Hráči ho buď nenávidí, nebo milují. O tom všem otevřeně mluví v interview pro HATTRICK.

Z vyhazovu v Plzni si nedělá těžkou hlavu: „Zažil jsem jen dva. V Olomouci ze čtvrtého místa, v Plzni z prvního. Ani v jednom případě nešlo o výsledkový propad. A já jsem zvyklý spát na strništi… A první nabídku na další angažmá jsem dostal už hodinu po propuštění v Plzni…,“ dodává Roman Pivarník.

hattrick_cerven17_titulka

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace