eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V novém HATTRICKU: Je trenér Bílek hlavním viníkem krize reprezentace? Nikoliv!

📁 Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, HATTRICK LIVE: Archiv, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔27.10.2013
V novém HATTRICKU: Je trenér Bílek hlavním viníkem krize reprezentace? Nikoliv!

Téměř čtyřletá éra trenéra Michala Bílka v roli kouče národního týmu skončila. Nyní se sbírají jen její trosky. Byl však tento trenér hlavním viníkem neúspěchu v kvalifikaci o účast na MS 2014, jak se nyní s oblibou prezentuje? Nikoliv. O tom je analýza v říjnovém čísle tištěného magazínu HATTRICK, které vyšlo 10. října.

Bílek se stal hromosvodem. „Nechť je Bílek jakýkoliv, tak svou stopu na této etapě zanechali hráči i funkcionáři Mají svůj podíl na výsledcích všech 42 utkání, v nichž jsme napočítali 16 vítězství, 11 remíz, 15 porážek při skóre 52:43, zasáhlo do nich 72 hráčů a vystřídaly se dvě funkcionářské garnitury – Haškova a Peltova,“ píšeme v této analýze.

Jeden faktor je celkem nepopiratelný. „Jeho éra byla charakterizována bezradností. Zaprvé neustálým hledáním hráčů a mnoha omyly v realistickém posuzování jejich formy, zadruhé setrvalými výmluvami na slabší generaci, přičemž tým hrál většinou málo atraktivní fotbal, neměl čitelný herní styl, dostatek odvahy hrát dopředu.“

Součástí analýzy je i konstatování, že Bílek přesně nevěděl, co chce a neměl nad sebou žádné autority, které by ho usměrňovaly po fotbalové a mediální stránce. Ignoroval původně ustavenou „mentorskou“ radu zkušených odborníků, v níž byli zprvu například Jozef Jarabinský nebo Karel Brückner.

SKVĚLÁ NABÍDKA + DÁREK NOVÁ KNIHA „SPARTA – SLAVIA“

Předplaťte si HATTRICK na celý rok, ušetříte ročně 100 Kč (Deset čísel stojí jen 690 korun!). A pozor: prvních padesát nových předplatitelů získá zdarma čerstvou luxusní knihu Milana Macha (mimochodem prvního šéfredaktora HATTRICKU v historii našeho magazínu) z dějin derby pražských „S“: SPARTA – SLAVIA, RIVALOVÉ NAVĚKY! Jsi sparťan? Jsi slávista? Fandíš fotbalu? Pak tuhle knihu musíš mít! S předplatným HATTRICKU ji dostaneš ZADARMO!

Více na www.hattrick.cz a www.predplatne.cz

Analýza debaklu v kvalifikaci o MS 2014 konstatuje však také to, že v morálce mužstva nebylo za Bílka všechno v pořádku, přesto vedení ČMFS, potažmo FAČR, neustále vyjadřovalo trenérovi podporu až do úplné katastrofy, jejíž přibližování bylo očividné.

„Bohužel se první chyba v případě kvalifikace o účast na MS 2014 stala už dávno předtím při jednání o rozpisu zápasů skupiny B (28. listopadu 2011 v pražském hotelu Grand Majestic, delegaci tehdy vedl šéf FAČR Miroslav Pelta). Přistoupit na plán, že české mužstvo úspěšně dotáhne boj o Brazílii v posledních třech utkáních na cizí půdě v roce 2013, bylo velmi nezodpovědné. Spíše nepochopitelné. Výsledkem toho všeho je hluboká krize národního týmu,“ uvádí analýza magazínu HATTRICK.

CELOU ANALÝZU BÍLKOVY ÉRY SI PŘEČTĚTE V NOVÉM HATTRICKU ČÍSLO 10, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 10. ŘÍJNA 2013!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace