eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V novém HATTRICKU: 25 let uplynulo od emigrační eskapády Knoflíčka a Kubíka

📁 Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Gambrinus liga, HATTRICK LIVE: Archiv, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔28.10.2013
V novém HATTRICKU: 25 let uplynulo od emigrační eskapády Knoflíčka a Kubíka

Vzpomněli jsme si, že letos uplynulo 25 let od památné emigrační eskapády fotbalových reprezentantů Ivo Knoflíčka a Luboše Kubíka ze soustředění Slavie v roce 1988 v Německu. Byli to dva poslední čeští emigranti z řad profesionálů.

Říjnové vydání magazínu HATTRICK k tomu přináší reportáž „z místa činu“ v dolnosaské vesnici Coppengrave v Německu se vzpomínkami přímých účastníků úprku dvou slavných fotbalistů Siegfrieda Göhmanna a Hanse-Hermanna Huwalda, současnými fotografiemi a s dosud neznámými fakty. Ohlédli jsme se také za celkovými osudy těchto dvou fotbalistů.

SKVĚLÁ NABÍDKA + DÁREK NOVÁ KNIHA „SPARTA – SLAVIA“

Předplaťte si HATTRICK na celý rok, ušetříte ročně 100 Kč (Deset čísel stojí jen 690 korun!). A pozor: prvních padesát nových předplatitelů získá zdarma čerstvou luxusní knihu Milana Macha (mimochodem prvního šéfredaktora HATTRICKU v historii našeho magazínu) z dějin derby pražských „S“: SPARTA – SLAVIA, RIVALOVÉ NAVĚKY! Jsi sparťan? Jsi slávista? Fandíš fotbalu? Pak tuhle knihu musíš mít! S předplatným HATTRICKU ji dostaneš ZADARMO!

Více na www.hattrick.cz a www.predplatne.cz

Dobrodružný útěk z hotelu v Coppengrave se odehrál 20. července 1988. Hráči neměli ani cestovní pasy.  

„Šel jsem tedy nahoru k pokoji číslo 15. Kluci nebyli uvnitř, ale stáli přede dveřmi. Byli napjatí a klepali se strachy, a to doslova. Stáli tam v tréninkových soupravách a v rukách neměli vůbec nic. Provedl jsem je zadem přes technickou část hotelu až k autu, nasedli a odjeli. Plán, jak je agenti dostanou do Anglie, jsem tehdy neznal,“ vzpomíná sympatický majitel hotelu Siegfried´s Klause Siegfried Göhmann.

„Vedoucí výpravy Jiří Epstein normálně plakal, po tváři mu tekly velké slzy. Lomil rukama a bědoval, byl opravdu zoufalý. Věděl, jaké si prožije doma peklo. Ale museli jsme odjet do Hildesheimu. Hlasatel na stadionu divákům oznámil, pokud se pamatuji, že nemohou hrát velké hvězdy Knoflíček a Kubík, protože jsou nemocní,“ dodává Hans-Hermann Huwald, jenž v 80. letech v Německu zajišťoval téměř všechna soustředění Slavie, Bohemians, Dukly Praha a Škody Plzeň.

Majiteli klubu Derby County Robertu Maxwellovi pomohli k „únosu“ Knoflíčka a Kubíka vojáci ze základny British Air Force v Hannnoveru, kteří neváhali použít svůj vrtulník.

CELÝ ČLÁNEK O ÚTĚKU KNOFLÍČKA S KUBÍKEM SI PŘEČTĚTE V NOVÉM HATTRICKU ČÍSLO 10, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 10. ŘÍJNA 2013!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace