eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

V Dortmundu září, reprezentační dres ale neoblékl už devět let!

📁 Aktuálně, Homepage, Hráči, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.10.2016

gonzalocastro_jestedresleverkusen_bundesliga_deGonzalo Castro ještě v barvách Bayeru Leverkusen.

ZAJÍMAVOST – Dnes má již devětadvacet let, téměř celou svou kariéru strávil v Bayeru Leverkusen. Na svém kontě má rovněž pár startů za německou reprezentaci, ty už ale opravdu něco pamatují. A další nepřidá ani tento víkend, kdy Německo v kvalifikaci na mistrovství světa 2018 vyzve Česko!

Opora Bayeru Leverkusen

bayerleverkusen_logo85x85Celou dobu je pochopitelně řeč o Gonzalu Castrovi. V Leverkusenu se představil již v době, kdy mu bylo dvanáct let, v roce 2005 se poprvé objevil také v seniorském týmu Bayeru. Vysloužil si dokonce i reprezentační pozvánku, v barvách německé jednadvacítky odehrál 21 zápasů a vstřelil tři branky.

Celkem v Leverkusenu Castro odehrál téměř tři sta ligových duelů, teprve až roku 2015 přišla změna! Zkušeného středopolaře ulovila Borussia Dortmund, která má přece jen o kousek vyšší cíle ambice a letos by klidně mohl v boji o titul v německé Bundeslize potrápit Bayern Mnichov. Podaří se mu to?

Samotný Gonzalo Castro letos vstřelil již dva bundesligové góly v dresu BVB, další přesný zásah přidal v Lize mistrů proti Varšavě. Patří mezi pilíře základní sestavy Borussie a v současné době prožívá skvělé období. Jenže další šance od Joachima Löwa v reprezentaci Německa nepřichází…

Reprezentace? Už 9 let nic!

nemeckonarodnitym_logo85x85Jak už byla řeč, sto sedmdesát centimetrů vysoký záložník se roku 2006 poprvé podíval do národního výběru U21, s nímž také o tři roky později vyhrál EURO! Právě ve finále evropského šampionátu 2009 ve Švédsku se postaral o vítěznou branku svého týmu.

Díky svému španělskému původu měl ale na výběr, dokonce za mládežnické mužstvo Španělska odehrál jeden zápas! Zvítězilo však nakonec Německo. A v roce 2007 se také dočkal povolání do A-týmu. Shodou okolností to bylo právě proti Česku v kvalifikaci na ME 2008.

Gonzalo Castro odehrál celkem 5 zápasů za německý nároďák, všechny v již zmiňovaném roce 2007. A od té doby vůbec nic! Přitom dlouhé roky patřil mezi opory Bayeru Leverkusen, teď se mu pro změnu daří v barvách Dortmundu. On sám už ale roku 2014 reprezentaci definitivně vypustil z hlavy.

„Samozřejmě bych pozvánku uvítal, ale už se s tím zbytečně nezaobírám,“ řekl tehdy. Přijde jeho další šance i po třicítce? Uvidíme ještě někdy Gonzala Castra v reprezentaci Německa? Kdo ví.

-Jan Hloch-

(zdroj fotky: bundesliga.de)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace