eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Uzná UEFA, že je Sparta skutečně v zisku? Její majitel Daniel Křetinsky totiž patrně prodal pozemky sám sobě

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔19.11.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Jak připomíná kolega Stanislav Hrabě na serveru ruik.cz, fotbalová Sparta skončila ročník 2018/2019 v rekordním zisku 311,6 milionu korun. „Jako pohádka o bezedném pytlíčku působila na ekonomicky zdatné občany tato informace. Nejúspěšnější český klub, který hospodaří několik let s výraznou ztrátou a má obrovskou režii, najednou je v plusu? Neuvěřitelné! Účetně ovšem ano. Finanční situaci vylepšila transakce s pozemky, které si majitel Daniel Křetínský prodal podle informací ruik.cz sám sobě,“ uvedl Hrabě.

Ten připomíná, že účetnictví vylepšil prodej rumunského internacionála Nicolae Stancia za 200 milionů korun do saúdskoarabského Al Ahlí v lednu letošního roku. Kde by se však nasbíraly další výrazné položky zisku?

„Pomohla transakce. Na pozemcích na Letné vedle hlavního stadionu, kde bývalo tréninkové hřiště, má vyrůst pětihvězdičkový hotel za pět miliard korun. Nedávno stavba získala poslední potřebné povolení, po letech čekání se tak velkolepý projekt může konečně dát do pohybu,“ vysvětlil Stanislav Hrabě na ruik.cz.

„Stavět ho bude realitní a developerská odnož Energetického a průmyslového holdingu, za kterým stojí stejný majitel jako za Spartou – tedy pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský. Ten tak zřejmě jinými slovy prodal svoje pozemky pod někdejším tréninkovým hřištěm Sparty sám sobě, blíže neurčenou částku poslal opět sám sobě do svého klubu, a to ho navenek dostalo do zisku,“ odhalil Pavel Kalouš, redaktor časopisu Forbes.

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace