eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Uvidíme Derby zase v Premier League? | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Uvidíme Derby zase v Premier League?

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔12.12.2015

Derby County v Chelsea - FA Cup Third RoundUvidíme zápas Derby s Chelsea i v Premier League?

Pokud jsem v minulém článku psa o Brightonu jako o týmu, který se opírá spíše o kolektivní výkon než o individuality, tak v případě Derby to platí přesně naopak. Klub ze středu Anglie býval v minulosti pravidelným účastníkem nejvyšší soutěže.

Nejslavnější období zažil v sedmdesátých letech pod vedením legendárního manažera Briana Clougha. Derby se na tuto dekádu zařadilo mezi nejlepší týmy Anglie a ostudu neudělalo ani v mezinárodní konfrontaci.  Dnes zažívá na úspěchy chudší období. Naposledy se mezi elitou ukázalo v sezoně 2007/2008, kdy skončilo beznadějně poslední a zamířilo zpět do suterénu.

Rozrazí „Berani“ brány Premier League už letos? Tým na to mají !

Stejně jako Brighton, i tento středoanglický klub postoupil v sezoně 2013/2014 do baráže o Premier league. A stejně jako v případě Brightonu, ani Derby nezvládlo tak úspěšnou sezonu vloni zopakovat. Letos již je odehrána skoro polovina zápasů a zatím to vypadá, že Derby míří minimálně do baráže. Prvních pět týmů si totiž na své pronásledovatele vytvořilo docela solidní náskok. Berani zatím okupují třetí pozici, kde mají dvoubodový náskok na čtvrtý Hull a ještě o bod více na Burnley.

V kádru letošního Derby nalezneme mnoho známých a zajímavých tváří. Branku stráží bývalý anglický reprezentant Scott Carson. V záloze nastupují loňská opora Norwiche Bradley Johnson, nebo Thomas Ince stále považovaný za velký talent. V útoku potom nalezneme bývalý Lambertův objev z Aston Villy Andrease Weimanna a nebo veterána Darrena Benta. Výkony posledních dvou jmenovaných jsou však daleko za úrovní, která by se od nich vzhledem k jejich jménu a zkušenostem očekávala. Johnson s Incem však tvoří nepostradatelnou součást záložní řady Derby. Té kvůli dlouhodobému zranění naopak schází supertalentovaný střední záložník Will Hughes.

Držet míč a střílet levou !

Pokud se zaměříme na herní styl tak zjistíme, že manažer Paul Clement vštípil svým svěřencům hru založenou na vysokém procentu držení míče a krátkých přihrávkách. Úspěšnost přihrávek má Derby nejvyšší v celé soutěži. Ta je něco lehce přes osmdesát procent.  Derby má na svém kontě také jeden hodně zajímavý statistický primát. Jeho hráčům bylo napočítáno suverénně nejvíce střel vyslaných levou nohou. Nutno podotknout, že slovo suverénně je zde zcela na místě. Mezi prvním Derby a druhým nejlepším týmem v této statistice je rozdíl skoro dvě střely levou nohou na zápas.  Stejný rozdíl je pak mezi druhým a čtrnáctým místem.

Tento tým bude jistě zajímavé sledovat ve zbytku sezony. Ve svém kádru mají zajímavá jména, vyznačují se atraktivním herním stylem a vypadá to, že klub by pravděpodobně v nejvyšší soutěži nezopakoval podobně potupnou sezonu jako byla ta 2007/2008.

-Filip Harviš-

(zdroj fotky: isifa.com/Getty Images)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace