eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Úspěchy Slavie a Trpišovského totální fotbal? Také návrat ke kořenům a k úspěšným jménům z podzimu

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔10.5.2018

Slavia i díky Teclovi vyhrála MOL Cup!

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Pražská Slavia se po nečekaných domácích dubnových ztrátách se Zlínem a Slováckem, které nejspíš znamenaly konec myšlenek na obhajobu titulu, nyní v květnu veze na vlně euforie. Porazila jasně ligového lídra z Plzně (2:0), ve středu v Mladé Boleslavi (3:1) získala zaslouženě po dlouhých šestnácti letech domácí pohár a ať už dopadne závěr HET ligy jakkoliv, sezona 2017/2018 nebude z jejího pohledu hodnocena jako nevydařená. Trofeje se počítají, zvlášť když se díky jejich zisku postupuje přímo do Evropské ligy (i když to je, jak už jsme několikrát psali, více zamotané).

Všude nyní čtu, že tohle už je ten totální fotbal, který příznivcům Slavie v zimní přestávce sliboval trenér Jindřich Trpišovský. Pokud je za totální fotbal považováno to, že všichni na hřišti makají, vzorově presují a hrají aktivně, pak ano, jistě. Ovšem vzpomeňme si, že tento atraktivní fotbal měla hrát Slavia s poněkud jinými hráči. Již po vydařené závěrečné čtvrthodince s Olomoucí (3:1) se psalo o tom, že už je to ONO a pak přišly ztráty a trápení se Zlínem, v Liberci, se Slováckem, ale i v Brně a s Karvinou. Já bych řekl, že šlo spíše o návrat ke kořenům a sestavám či jménům z úspěšných podzimních zápasů.

Zahraniční posily ano, doma jich moc není

Kolega Jan Hrabálek píše v jiném dnešním komentáři na téma „Slavia“ o tom, že drahé letní zahraniční posily červenobílé opouštějí a že se tedy klub vydal jinou, spíše domácí cestou. Já bych ale posilování z ciziny neopouštěl, jen bych dodal, že by ty posily měly být asi prověřenější a mladší, tedy perspektivnější. Protože i středeční boleslavské finále s Jabloncem mě přesvědčilo o tom, že doma žádné velké posily hledat nelze. Tolik zmiňovaný Trávník, o nějž prý mají v Edenu tak velký zájem? Ve středu těžký průměr! Masopust? Nejprve si školácky počínal s úvodní nabídnutou šancí, pak se před půlí nešťastně zranil. Jsou tohle opravdu hráči pro mužstvo s ambicemi jako má Slavia?

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace