eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Upřesnění: Damková měla hlasovat proti Bebrovi!

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, HATTRICK Téma, Homepage, Pavel Procházka, Synot liga, Topstory 🕔11.7.2016

dagmardamkova_ukazujerukanahore_uefa_comNa snímku Dagmar Damková.

EXKLUZIVNĚ„Článek s názvem ‚Rozkol ve vedení FAČR‘ je vynikající investigativní prací, ale váš zdroj udělal při přenosu zpráv drobnou chybu,“ ozval se efotbal.cz jiný dobře informovaný zdroj.

„Páteční hlasování výkonného výboru FAČR o novém polském předsedovi komise rozhodčích Michalu Listkiewiczovi totiž nedopadlo 6:5, ale 6:4. Chyběl plzeňský majitel Tomáš Paclík, který se v pátek na hradě Loket ženil. A Dagmar Damková na rozdíl od Romana Berbra musela z diplomatických důvodů výjimečně hlasovat proti svému životnímu partnerovi. Listkiewicz je v komisi rozhodčích FIFA, ona v komisi sudích UEFA, to by nešlo, to by vypadalo hloupě, jako kdyby hlasovala proti Collinovi. Naopak překvapil Vlastimír Hrubčík, který je dlouhodobě proti Berbrovi s Damkovou. To je ale solitér, nechtěl v čele komise Poláka, nýbrž Čecha. Zasedání výkonného výboru FAČR se kvůli dovolené neúčastnili Dušan Svoboda a Pavel Blaha, hlasovalo se se jen v deseti lidech ze třinácti,“ dodal náš zdroj.

Miroslav Pelta sice páteční termín jednání výkonného výboru FAČR svolal na pátek 8. července dodatečně, ale i tak je s podivem, že předseda LFA (Ligové fotbalové asociace) Dušan Svoboda chybí na tak důležitém hlasování o vlivné komisi rozhodčích.

Proti Peltovi a spol. tedy v pátek měli být: místopředseda Roman Berbr, jeho věrný druh, šéf Karlovarského fotbalového svazu Rostislav Votík, bývalý předseda Ústeckého fotbalového svazu a vlivný severočeský politik (ČSSD) Josef Tancoš a zmíněný solitér Vlastimír Hrubčík.

„Kdyby tedy Dagmar Damková nemusela z politicko-diplomatických důvodů hlasovat pro, skončilo by to v pátek 5:5,“ tvrdí zdroj efotbal.cz.

„Velký boj se vede i o účast bývalého mezinárodního sudího a expředsedy komise rozhodčích Václava Krondla, který má v Listkiewiczově komisi zastupovat Svobodovu LFA. Roman Berbr jej totiž údajně nechce. Byl s ním v komisi rozhodčích už v roce 2006 a tehdy byla celá ta komise po skandálním jaru rozprášena,“ dodává zdroj efotbal.cz.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace