eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tvůrce hry v Irsku? Buď Štajner, nebo Kolář, tvrdí Bílek

📁 Aktuálně, Reprezentace 🕔27.2.2012
Tvůrce hry v Irsku? Buď Štajner, nebo Kolář, tvrdí Bílek

Trenér národního týmu Michal Bílek v pondělí v poledne přivítal v hotelu Praha v Dejvících kádr, s nímž odletí v úterý k přátelskému utkání do irského Dublinu. Kouč na tiskové konferenci po srazu hovořil o významu duelu a situaci mužstva, které nastoupí proti Irsku bez kapitána Rosického

Michal Bílek musel udělat v neděli v nominaci dvě změny. Místo obránce Herthy Berlín Romana Hubníka povolal plzeňského zadáka Davida Limberského. Kapitána Tomáše Rosického, záložníka londýnského Arsenalu, nahradil libereckým veteránem Jiřím Štajnerem.

„Roman Hubník má čerstvě roztržený nárt, zašitý pěti stehy. Pokud jde o Rosického, tak ještě není jasné, jaké povahy vlastně to jeho zranění je. Proti Tottenhamu hrál v neděli Tomáš výborně a potom jsem s ním mluvil. Řekl mi, že ke konci zápasu začal pociťovat bolesti v zádech a po utkání musel odjet na vyšetření. Dodatečně jsem tedy místo stopera nominoval krajního obránce Limberského, jenž hrál famózně hlavně proti Schalke. Ve výborné formě je už delší dobu. Pro Dublin se tedy nabízí varianta, že ve středu obrany nastoupí Michal Kadlec. Jiřího Štajnera jsem zařadil do týmu nikoliv proto, abych ho zkoušel, to opravdu není třeba. Beru ho jako hráče do středu pole místo Rosického. Na jeho místě mohou hrát buď Štajner nebo Kolář,“ vysvětlil Michal Bílek na tiskové konferenci.

Dále čtěte: Reprezentace v problémech kapitán Rosický se zranil

Mužstvo je jinak v dobrém zdravotním stavu, menší potíže má Jaroslav Plašil, jenž přiletěl z Bordeaux s roztrženou holení a pěti stehy.

Rajtorala chci vidět delší dobu, nikoliv jen pár minut

Irsko bude posledním soupeřem českých fotbalistů před květnovým přípravným kempem v Rakousku, po němž musí Michal Bílek vyřknout konečnou nominaci 23 hráčů pro mistrovstvím Evropy. Irové jsou rovněž účastníky EURO 2012. „Našemu mužstvu se v posledních zápasech dařilo a jedeme si zahrát proti kvalitnímu soupeři. Pro pohodu a klid týmu je důležitý dobrý výsledek, ale současně chci, aby si zahráli všichni. Takže například na postu pravého obránce začne Gebre Selassie, ale šanci dostane i nováček Rajtoral, chci ho vidět v akci delší dobu, nikoliv jen pár minut. Víc vám ale zatím k základní sestavě neřeknu,“ prohlásil trenér.

Výsleky Irů v loňském roce budí respekt, v devíti zápasech jen jednou prohráli, šestkrát zvítězili. „Vzadu Irové nehrají žádnou velkou kombinaci, spíš volí rozehrávku delšími míči. Jejich hlavní síla je v ofenzívě, hráči jako Damien Duff, Robbie Keane nebo Aiden McGeady jsou velmi nebezpeční. Naše obrana projde náročnou zkouškou. Je to sice přátelské střetnutí, ale chci, abychom na soupeře vlítli na sto procent. Poučili jsme se dostatečně z utkání v Norsku. To byl opravdu výbuch, naprosté selhání ve všech směrech. Sehrajete jedno takové utkání a jste hned pod velkým tlakem – to už by se nikdy nemělo opakovat,“ poznamenal Michal Bílek.

Při nominační tískové konferenci minulý týden v úterý Bílek řekl, že mužstvo, které odletí do Dublinu, má svým složením nejblíže k nominaci na EURO 2012. „To platí, i když jsem musel udělat dvě změny. Na šampionát můžu nominovat 23 hráčů a konečný termín je 29. května. Ještě jsme se nerozhodli, kolik lidí na soustředění do Rakouska vezmeme. Mám v hlavě ještě další jména, kromě těch, co jsou tady. Je to zejména Mario Holek, ale i Marek Suchý, Marek Matějovský. Máme ještě čas,“ dodal trenér reprezentace.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace