eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Tsunami z Hané. Co takhle Sparta, trenére?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔15.12.2017

Dal by olomoucký Jílek Spartě košem?

UPOUTÁVKA – Největší překvapení ligy nese po podzimu jméno Sigma Olomouc, která se chová jako neřízené tsunami. I podpis na tomto glejtu je jasně čitelný: Václav Jílek, mladá trenérská puška. Místo boje o záchranu střílí tento Hanák do nejvyšších sfér českého klubového fotbalu.

Vypráví o tom v rozsáhlém rozhovoru pro magazín Hattrick, který je nyní na prodejních pultech. Otevřeně v něm mluví o cestě na současné výsluní, která začala před dvěma lety ve druhé lize.

„Stavím na týmovém charakteru. Hráči v Sigmě jsou nastaveni na tu práci, kterou po nich požaduju. Ta práce není vůbec jednoduchá a pro celkové vyznění je podstatné, že hráči jsou schopni a ochotni dané úkoly plnit,“ říká.

Jeho základní filozofií je, že tým by se neměl přizpůsobovat soupeři. Zvládl by Jílkův tým hrát takto odvážně i proti Barceloně a Manchesteru? Odpověď najdete v magazínu Hatrrick.

Stejně jako popis jeho vztahu ke svému trenérskému vzoru Jaroslavu Hřebíkovi, který jej formoval v době, kdy Václav Jílek začínal na Spartě jako Lavičkův asistent. „Sparta? Nikdy neříkej nikdy,“ říká mnohoznačně o tom, zda by si dovedl představit angažmá na Letné v roli hlavního kouče.

To vše v novém čísle magazínu Hattrick.

-red-

(zdroj fotky: sigmafotbal.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace