eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Trpišovský mluví o totálním fotbale, fandové Slavie ale chtějí od „Bejzbolky“ rychlé činy

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔4.1.2018

Jak se Trpišovský uvede na lavičce Slavie?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYJindřich Trpišovský, nový trenér Slavie, absolvoval ve středu se svým týmem první trénink a poskytl médiím první větší interview. „Český Klopp“, jak mu přezdívají jeho obdivovatelé v českých médií, prohlásil, že chce hrát s červenobílými totální fotbal. To slávističtí fandové pochopitelně vítají, ale v internetových diskuzích si zatím drží od nového trenéra rezervovaný odstup. Nesdílejí nadšené očekávání klubového bosse Jaroslav Tvrdíka z libereckého dua Nezmar-Trpišovský. Požadují především činy, velikých slov už slyšeli v poslední době dost.

„Nechtěl bych se vracet k tomu, co bylo. Jaroslav Šilhavý tu odvedl skvělou práci. Teď je jiná fáze, my budeme nějak chtít pracovat, hrát svůj fotbal. Chtěli bychom se v uvozovkách blížit totálnímu fotbalu, v jedenácti hráčích bránit i útočit. Důležité je pojetí a uvidíme, co z toho vypadne za rozestavení, jestli 3-5-2, 4-4-2 nebo 4-1-4-1. Pro nás jsou důležité principy hry, které chceme vštěpovat od prvního dne. Musíme to zvládnout, ale určitě to budou provázet porodní bolesti. Výhodou je, že máme před sebou šest týdnů přípravy, dvě soustředění. Máme vytvořené maximální podmínky. Hráči už toho mají hodně za sebou, jsou v národních týmech, hráli Evropskou ligu a všichni víme, že umějí kopat. Bude na nás, abychom jim to dobře vysvětlili,“ prohlásil ve středu 3. ledna 2018 Jindřich Trpišovský.

Docela odvážná slova na dosud poměrně „váhového střelce“, který před časem odmítl Spartu i Plzeň, jež pak místo něj přivedla Romana Pivarníka.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace